NAŠE ZLATO Milica Gardašević šampionka Evrope za starije juniore

Mlada srpska atletičarka Milica Gardašević postala je šampionka Evrope do 20 godina u skoku udalj. Ona je u finalu skočila 6,46 metara i osvojila zlatnu medalju.

Milica Gardašević

Milica Gardašević je šampionski skok na prvenstvu u Grosetu ostvarila u trećoj seriji. Ta razdaljina od odskočne daske, 6,46 metara, ostala je najduži skok i po završetku poslednje serije, pa je usledila velika radost mlade heroine, prave naslednice Ivane Španović, i članova naše reprezentacije.

– Presrećna sam prvim mestom. Zahvalila bih se svima na podršci. Atmosfera na stadionu je bila divna, publika je sjajna, veliko iskustvo za mene – rekla je evropska šampionka.

Milica sa trenerom Markom Milinkovim

Milica je najpre skočila 6,19, pa 6.43, u trećoj seriji 6,46, zatim 6,26, da bi u poslednje dve prestupila.

Drugo mesto zauzela je takmičarka iz Nemačke, Krist Tabea sa rezultatom 6,41, a treće mesto pripalo je Šveđanki Karlen Kaiza sa 6,32 metara.

Milica Gardašević je jedina srpska atletičarka koja je osvojila medalju na ovom prvenstvu, i to najsjajniju. Rekord u ovoj discplini i dalje ostaje u vlasništvu Ivane Španović sa daljinom 6,71 metar.

Izvor: blic.rs