800. pobeda u karijeri i polufinale Kvinsa za Novaka

Trijumfom nad Adrianom Manarinom rezultatom 7:5, 6:1 u četvrtfinalu ATP turnira u Kvinsu Novak je stigao da jubilarne, 800. pobede u profesionalnoj karijeri.

Susret je trajao jedan čas i 19 minuta, a Novak je posle još jedne izuzetne „partije“ u Londonu zadržao stopostotan učinak protiv dve godine mlađeg Francuza (3-0).

Da mu je trava omiljena podloga, Manarino je pokazao u prvoj polovini prvog seta. Igrao je francuski teniser agresivno i to mu je donelo brejk već u trećem gemu. Uspeo je Manarino dva gema kasnije da spasi dve brejk lopte, ne i u osmom gemu, kada je Novak iskoristio četvrtu priliku i rezultatski se vratio u set (4:4). Bilo je jasno da je ovo Novakov povratak u set i preuzimanje inicijative. To je potvrdio novim brejkom u poslednjem gemu. 7:5 za 49 minuta.

Novak je iz gema u gem podizao nivo igre, a kao razultat toga došla su nova dva brejka i potpuno razoružani rival.

Statistika: as poeni (6-4), dvostruke servis greške (2-2), direktni poeni (15-12), neiznuđene greške (17-27), broj osvojenih poena (70-48).

Za mesto u finalu Novak će se u subotu boriti protiv boljeg iz susreta Žeremi Šardi (Francuska) – Francis Tiafo (SAD).

Drugi polufinalni par čine Marin Čilić (Hrvatska, 1) i Nik Kirios (Australija).

Izvor: novakdjokovic.com