Briljantna igra Novaka, pa predaja Conge za plasman u polufinale US Opena

Fotografija: Getty Images

Najbolji teniser sveta nalazi se na svega dva koraka od odbrane titule na Otvorenom prvenstvu SAD.

Novak je poveo sa 6:3, 6:2 u četvrtfinalu US Opena protiv Žoa-Vilfreda Conge (9), kada mu je Francuz predao meč zbog povrede noge.

Do trenutka prekida susret na centralnom terenu Flešing Medouza je trajao jedan čas i 21 minuta.

Prvi je do rezultatskog otcepljenja u duelu stigao Novak. Napravio je brejk u šestom gemu, koji je Conga već u sledećem vratio. I treći gem u nizu bio je brejk, koji je prvog nosioca doveo do osvajanja prvog seta rezultatom 6:3 posle 35 minuta igre.

Novak je u drugom setu dva puta profitirao na servis protivnika, u trećem i sedmom gemu.

Statistika: as poeni (1-3), dvostruke servis greške (3-4), direktni poeni (18-11), neiznuđene greške (12-36).

Novakov rival u polufinalu poslednjeg gren slema sezone biće još jedan Francuz, Gael Monfis (10), koji je bez izgubljenog seta bio bolji od sunarodnika Lukasa Puija.

Srpski i francuski teniser sastajali su se 12 puta do sada uz maksimalan učinak Novaka, 12-0.

Polufinalni mečevi US Opena na programu su u petak.

Fotografije: Getty Images