Crveno-beli sigurnim koracima gaze ka tituli, Crvena zvezda vodi 1:0 u seriji!

Ne diraj lava dok spava!

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Cedevitu u prvoj finalnoj utakmici Aba lige rezultatom 81:66.

Crveno-beli su loše otvorili meč, nisu mogli da se povežu u prvih deset minuta tako da su gosti posle dva minuta igre imali prednost od 8:0. Dominirao je Miro Bilan, postigao je brzih 10 poena a rezultat na kraju druge četvrtine glasio je 27:16 za goste.

U drugoj četvrtini uspela je Zvezda da dođe do svoje igre i serijom brzih poena došla je do prednosti. U drugom poluvremenu gosti iz Zagreba su totalno bili druga ekipa od one iz prvog dela meča, ništa im nije polazilo za rukom, ali sve zasluge zbog toga idu agresivnoj odbrani crveno-belih.

Tokom celog meča dominirao je Dzenkins koji je postigao 20 poena i bio najefikasniji igrač u oba sastava.

Naredni meč igra se već sutra od 19 časova.

Crvena zvezda – Dženkins 20, Gudurić 10, Kuzmić 14, Bjelica 13, Volters 14, Tompson, Dangubić 2, Mitrović 2, Lazić 2, Dobrić, Simonović 4, Rakićević.

Cedevita – Krušlin 6, Katić 5, Babić 5, Žganec 5, Musa 2, Bilan 12, Šurna 2, Buljević, Begić 3, Tomas 14, Džejms 12, Bajo.