Impresivni Novak osvojio rekordnu petu titulu u Indijen Velsu!

Novak je odbranio titulu u Indijen Velsu i postao prvi teniser u istoriji kome je pošlo za rukom da osvoji pet trofeja na „BNP Paribas Open“-u.

Najbolji teniser sveta je u finalu prvog Masters turnira u sezoni nadigrao Miloša Raonića (12. nosilac) rezultatom 6:2, 6:0 i tako došao do treće titule u 2016. godini, 62. u karijeri.

Finalisti su na terenu proveli jedan čas i 17 minuta, nakon kojih je Novak izjednačio rekord Rafaela Nadala po broju osvojenih Masters turnira (27).

Srpski teniser je tokom susreta odluke pokazao sjajnu igru koja ga je krasila u prethodna dva meča u Indijen Velsu. Na identičan način je ušao u oba seta, oduzevši Raoniću prva dva servisa. U drugom setu je pokazao apsolutno dominantnu igru i ostavio kanadskog tenisera bez ijednog gema.

Novak će iz Indijen Velsa otputovati u Majami, gde će od 23. marta do 3. aprila braniti titulu na još jednom turniru iz Masters serije.

Srpski teniser je pet puta bio šampion „Miami Open“-a, a u prošlogodišnjem finalu je bio bolji od Endija Mareja rezultatom 7:6, 4:6, 6:0.

Izvor: novakdjokovic.com