Indijen Vels: Novak bolji od Edmunda, u trećem kolu protiv del Potra

Najbolji srpski teniser pobedom je startovao odbranu titule na „BNP Paribas Open“-u.

Novak je u drugom kolu Masters turnira u Indijen Velsu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:5) slavio protiv Kajla Edmunda iz Velike Britanije.

Naš teniser je tokom jednog časa i 50 minuta uspešno odolevao agresivnoj igri perspektivnog rivala kojeg je savladao u sva tri dosadašnja okršaja.

Drugi nosilac turnira je do prvog seta došao praktično u uvodnom gemu kada je oduzeo servis Edmundu i stečenu prednost čuvao do samog kraja. Na svoj servis je bio superioran ne dopustivši Britancu nijednu brejk loptu.

Edmund je u drugom setu zaigrao na sve ili ništa i to mu je donelo rezultat. Nakon što je Novak propustio brejk šansu, njegov protivnik je u drugom gemu došao do prvog brejka i vođstva od 0:2. Srpski teniser se vratio u set u petom gemu, smanjio vođstvo rivala na 2:3, na šta je Edmund odgovorio novim brejkom. Britanski teniser je pri rezultatu 3:5 servirao za set, nije se uspeo izboriti sa pritiskom, Novak mu oduzima servis a potom i stiže do 5:5. Dva gema kasnije Novaku je posle jednog mini brejka više pripao drugi set, samim tim i meč.

Statistika: as poeni (3-4), dvostruke servis greške (3-3), direktni poeni (15-31), neiznuđene greške (29-33).

Novak će u trećem kolu „BNP Paribas Open“-a u utorak igrati protiv 31. nosioca Huana Martina del Potra, sa kojim se sastao pre desetak dana u Akapulku i trijumfovao u susretu drugog kola.

Argentinac je u svom uvodnom meču bio bolji od sunarodnika Federika Delbonisa (7:6, 6:3).

Drugi teniser sveta u duelima protiv del Potra vodi sa 12-4.

Novak će u ponedeljak odigrati meč drugog kola u konkurenciji dublova. U paru sa zemljakom Viktorom Troickim pokušaće da izbaci prve nosioca turnira, Pjera Uga Erbera i Nikolasa Maua (Francuska).

Izvor: novakdjokovic.com