Košarka: Partizan srušio Tajfun

Košarkaši Partizan su slavili protiv Tajfuna posle veliki borbe rezultatom 89:85. Početak meča doneo je blagu inicijativu Partizana, koji su posle prvih deset minuta odigrali puno bolje od Tajfuna i imali su blagu prednost od 20:15. Tokom druge četvrtine gosti su opravdali ime svog kluba i neverovatnim tajfunom su prosto odneli košarkaše Partizana u drugih deset minuta u kojim su im ubacili čak 27 poena, pa su na poluvreme otišli sa prednošću od tri poena . Tajfun je i u trećem periodu uglavnom održavao prednost, domaći su im disali za vratom u par navrata su imali i minimalnu prednost, ali je pred početak poslednjih deset minuta ostalo isto rastojanje od tri razlike. U poslednjoj četvrtini gosti su imali prednost sve do rezultata 71:73, kada je ključnu trojku pogodio Danilo Anđušić u 37 minutu. Odvojili su se domaći posle još jedne trojke i poena Čede Vitkovca na četri razlike, dva minuta pred kraj. Uporni Slovenci nisu hteli da se predaju pa su trojkom Ponjavića prišli na minus jedan. Usledila je potom mini serija Partizan od četri vezana poena,ali tada je se razgoropadio neverovatni Sandi Čebular. Pogodio je dve trojke jednu pri rezultatu 83:78, drugu pri rezultatu 85:81. Da ne bude nekog velikog iznenađenja potrudili su se Dzons i Anđušić,koji su bili precizni sa linije slobodnih bacanja za važnu pobedu od 89:85. Najefikasniji igrač parnog valjka bio je Dzons sa 17 poena, dok je kod gostiju neverovatnu partiju odigrao Sandi Čebular sa 29 poena uz tri skoka, četri asistencije i dve ukradene lopte za indeks korisnosti od čak 32.
Ovom pobedom Partizan se izjednačio na tabeli sa ekipom Tajfuna,koji imaju četri pobede uz sedam poraza.