Košarka: Poraz u Pančevu

Košarkaši Metalca doživeli su novi poraz na gostovanju, ovog puta bolji od valjevskog sastava bili su košarkaši Tamiša iz Pančeva, rezultatom 82:69. Metalac je još jednom odigrao dva potpuno različita poluvremena. Tokom većeg dela prvog poluvremena Metalac je pokazao bolju igru zahvaljujući kojoj je otisao na veliki odmor sa osam poena prednosti, uz dobru igru Marka Jošila.
Ipak, u nastavku meča Metalac nije uspeo da ponovi igru iz prvog dela meča, postigli su svega 27 poena i lošom odbranom su dozvolili protivniku da drugo poluvreme reši u svoju korist rezultatom 48:27. Kada se sve to uzme u obzir i naravno kvalitet Tamiša, slobodno se može reći sasvim očekivan poraz za valjevske košarkaše. Imao je Metalac na oko četiri minuta pre kraja utakmice minus od dva poena (67:69), ali u tim trenucima domaći košarkaši prave seriju od 13:0 kojom i definitivno odlučuju pobednika ovog susreta.
Najefikasniji u redovima Tamiša bili su Veličković sa 17 i Simić sa 16 poena, dok se u poraženom taboru istakao Jošilo sa 15 postignutih poena.
Izabranici Mihaila Počeka ostali su na desetom mestu sa četiri pobede, za razliku od Tamiša koji je trenutno na četvrtoj poziciji koja vodi u Super ligu Srbije.