Kraj i za Sepija, Nole u osmini finala Melburna

Najbolji teniser sveta i branilac titule plasirao se u osminu finalaAustralijen Opena pobedom nad 29. igračem ATP liste, Andreasom Sepijem rezultatom 6:1, 7:5, 7:6 (8:6).

Novak je u meč ušao na već dobro poznat način. Dva puta je oduzeo servis Italijanu i ekspresno poveo sa 5:0. Dva gema kasnije semafor je pokazivao 6:1 posle samo 25 minuta.

Drugi set pružio je znatno neizvesniju situaciju na terenu. Novak je u jedanaestom gemu posle fenomenalnog poena došao do prvog brejka, koji je u sledećem gemu realizovao i poveo sa 2:0 posle 7:5.

Slično smo videli i u trećem setu. Novak je povećao broj neiznuđenih grešaka, međutim nije dozvolio 28. nosiocu da mu ugrozi servis. Prvi nosilac je u taj-brejku najpre poveo sa 4:2, a potom dozvolio Sepiju da preokrene i dođe do 4:6. Novak je u nastavku spasio dve set lopte, vezao četiri poena i slavio posle ukupno dva časa i 21 minuta.

„Sepi je odlično odigrao drugi i treći set. Servisi nisu njegovo glavno oružje, ali su ga danas perfektno služili. To je bila njegova velika prednost i bilo mi je potrebno vreme da ih čitam. Igrao je ravne i duboke lopte. Čestitam mu na današnjoj igri. Srećan sam što sam posao završio u tri seta i što sam izbegao eventualne probleme sa kojima bih se suočio da je duel ušao u četvrti set“, izjavio je Novak posle meča.

Statistika: as poeni (9-5), dvostruke servis greške (2-0), direktni poeni (34-29), neiznuđene greške (37-38), ukupan broj poena (110-89).

U osmini finala Otvorenog prvenstva Australije Novak će se u nedelju sastati sa 14. nosiocem turnira, Žilom Simonom iz Francuske.

Simon je u trećem kolu eliminisao Argentinca Federika Delboisa rezultatom 6:3, 6:2, 6:1.

Srpski i francuski teniser deset puta su se sastajali do sada. Novaku je pripalo devet, dok je Simon trijumfovao samo u njihovom prvom okršaju, davne 2008. godine.

Izvor: novakdjokovic.com