Metalac na mišiće

Košarkaši Metalca prekinuli su niz od dva uzastopna poraza i slavili su u Valjevu protiv Zadra, rezultatom 71:67.Nije bilo lako igračima Metalca da igraju protiv Zadra imajući u vidu činjenicu da im se na poslednjem treningu povredio najbolji igrač Đorđe Majstorović.
Nije to bila preterano lepa utakmica za gledanje ,bilo je tu puno grešaka,izgubljenih lopti i promašenih šuteva.Metalac je tokom prvog poluvremena bio bolji rival,sredinom druge četvrtine sa nekoliko vezanih kontri i poena Nikole Jevtovića i Petra Rakićevića pobegli su gostima na plus 10 (32:22).Do kraja poluvremena su još više uvećali svoju prednost do visokih (41:27).
Ipak ta prednost brzo je bila istopljena,zahvaljjući lošoj igri domaćina dok su gosti predvođeni Ante Delašom na kraju trećeg kvartala stigli na samo minus 2.U poslednjoj deonici uglavnom je igrana utakmica poen za poen,nijedna ekipa nije imala neku osetniju prednost.U poslednji minutu smo ušli u penal završnicu u kojoj je malo falilo da igrač domaćina Jevtović postane tragičar (promašio tri od četri slobodna bacanja).Srećom pa su ostali igrači,predvođeni Nikolom Maleševićem i Borisom Bakićem ostali pribrani sa linije penala i doneli pobedu Metalca.Imali su gosti pri tezultatu 69:67 napad za pobedu,ali je igrač Zadra Ante Delaš loše izveo aut,loptu je uhvatio Bakić i potom je usledio unapred opisan finiš.Domaće je predvodio Malešević sa 17 poena,dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Ante Delaš.kosarkaska-lopta-1024x685