Nerešeno u Mančesteru!

Fudbaleri Mančester Sitija igrali su nerešeno sa Liverpulom (1:1) i time prekinuli niz od šest pobeda.

U prvom poluvremenu igrao se agresivan fudbal i mogli su se videti brojni pokušaji obe ekipe da postignu gol. Mančester je bio dominantnija ekipa u prvom poluvremu čemu svedoče brojne velike šanse i veći broj izvedenih kornera. Kod domaćih su se istakli Kevin De Brujne, David Silva kao i Fernandinjo koji su imali nekoliko zicera koje nisu iskoristili. Imao je i Liverpul ozbiljne prilike pri kraju prvog poluvremena, ali golova nije bilo tako da je rezultat na poluvremenu bio 0:0.

U drugom poluvremenu počela je još agresivnija igra pa samim tim teški fauli nisu izostali. U 50. minutu Gael Kliši pravi faul u kaznenom prostoru i Liverpul dobija priliku da postigne pogodak sa linije penala koju su iskoristili. Džejms Milner je zatresao mrežu Mančestera i Liverpul je poveo sa 0:1.

Liverpul je nastavio da napada i imao je još lepih šansi, ali trenutak nepažnje u 69. minutu je bio dovoljan Mančesteru da realizuje priliku za pogodak. Serhio Agvero je posle prelepog pasa u šesnaesterac poslao loptu u gol i izjednacio rezultat 1:1.

Obe ekipe su do kraja imale veoma ozbiljne prilike, ali domaći nisu uspeli da obraduju svoje navijače eventualnim preokretom.