Nezaustavljiv: Novak je šampion Masters turnira u Torontu!

Fantastičnu nedelju u Torontu Novak je krunisao četvrtom titulom na Rodžers kupu.

Najbolji teniser sveta je vrhunskom igrom u finalu savladao trećeg nosioca Keija Nišikorija rezultatom 6:3, 7:5 i tako došao do rekordne 30. titule u Masters kategoriji.

Jedan čas i 22 minuta bilo je potrebno Novaku da u svoju kolekciju doda 66. trofej (sedmi u 2016. godini).

Prvi set trajao je 31 minuta, a pobednika istog odlučio je samo jedan brejk. Novak je u četvrtom gemu oduzeo servis Nišikoriju, da bi tri gema kasnije set rešio u svoju korist sa sjajnom statistikom: svega 4 neiznuđene greške i 86% realizacije 85% ubačenih prvih servisa.

Novak se i u drugom setu prvi rezultatski otcepio, poveo sa 2:1, potom i 3:1. Uspeo je Japanac da se vrati dva gema kasnije i izjednači rezultat na 3:3. Ključni brejk Novak je zaradio u jedanaestom gemu.

Statistika: as poeni (4-4), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (13-14), neiznuđene greške (18-28).

Turnir u Torontu bio je Noletova poslednja priprema pred Olimpijske igre, koje će se od 8. do 14. avgusta odigrati u Rio De Žaneiru.

Novak je 2008. godine osvojio bronzanu medalju na Olimpijadi u Pekingu, da bi četiri godine kasnije u Londonu poražen od Argentinca Huana Martina del Potra u meču za isto odličje.

Izvor: novakdjokovic.com