Nole lagano do trećeg kola Rolan Garosa

Bez izgubljenog seta Novak je završio i drugi meč na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Francuske, na kojem je postavljen za drugog nosioca.

Najbolji srpski teniser savladao je u drugom kolu Rolan Garosa pulena domaće publike, Žeremija Šardija (svetski broj 42) rezultatom 6:1, 6:4, 6:2.

Pobeda nad Žeremijem deveta je Novakova u isto toliko duela protiv tri meseca starijeg rivala.

Tokom samo jednog časa i 32 minuta Novak je imao odličnu realizaciju brejk lopti, 7 od 9.

U prvom setu srpski teniser je brejkovima u četvrtom i šestom gemu stavio do znanja da je apsolutni favorit u duelu. Nakon svega 25 minuta Novak je sa 6:1 otišao na prvu pauzu.

Već u uvodnom gemu drugog seta Novak je oduzeo Šardiju servis, ali je identičan odgovor stigao sa druge strane u predstojećem. Tu se nije završila mini serija brejkova pošto je Novak stigao do četvrtog u susretu odmah u trećem gemu i sa razlikom od dva gema priveo kraju drugi set – 6:4.

I treći set počeo je na sličan način. Preslikana prva tri gema nakon kojih je Novak bio mnogo sigurniji za još ubedljiviji završetak trećeg seta, 6:2.

Statistika: as poeni (2-3), dvostruke servis greške (1-3), direktni poeni (31-19), neiznuđene greške (16-35), broj osvojenih poena (89-56).

U šesnaestini finala drugog Gren Slema sezone Nole, polufinalista iz 2013. godine, igraće u petak protiv Marina Čilića (Hrvatska, 25) koji je savladao Tobiasa Kamkea.

Novak u duelima protiv Čilića ne zna za poraz, 8-0.

Desktop kalendar za mesec jun 2014. možete preuzeti ovde.