Nole savladao Tima i plasirao se u četvrtfinale Majamija

Velika pobeda Novaka protiv 22-godišnjeg Dominika Tima.

Najbolji teniser sveta je posle velike borbe u osmini finala Masters turnira u Majamiju savladao talentovanog Austrijanca rezultatom 6:3, 6:4.

Iako rezultat ne pokazuje da je u pitanju bio jedan izuzetno neizvestan meč, prvi nosilac je do trećeg trijumfa u Ki Biskejnu došao nakon velikog broja gemova koji su odigrani na razliku, kako na svoj servis, tako i na servis 14. nosioca. Austrijski teniser je tokom jednog časa i 49 minuta pokazao zašto mu teniski stručnjaci predviđaju blistavu karijeru.

Novak je u drugom gemu uvodnog seta iskoristio nervozu rivala i prvi došao do brejka. Potom je spasio tri brejk lopte i poveo sa 3:0, što nimalo nije uticalo na Tima da padne u nastavku. Novak se u poslednjem gemu suočavao sa čak četiri brejk lopte, koje je uspeo da neutrališe i osvoji prvi set rezultatom 6:3 posle 52 minuta. U ovom periodu igre petostruki šampion je načinio manje direktnih poena (5-9) i veći broj grešaka (18-16). Presudila je Novakova bolja realizacija drugog servisa.

I u drugom setu Srbin je prvi došao do brejka (treći gem). Tri gema kasnije austrijski teniser je uspeo da se vrati i izjednači na 3:3. Novakov novi brejk u gemu koji je usledio omogućio mu je pobedu iako je Tim na samom kraju imao dve šanse da se vrati.

Statistika: as poeni (2-2), dvostruke servis greške (9-5), direktni poeni (6-15), neiznuđene greške (34-40), iskorišćenost brejk lopti (3/6 – 1/15).

U svom sedmom četvrtfinalu „Miami Open“-a Novak će se 25. put u karijeri sastati sa Tomašom Berdihom. Trenutno je 22-2 za srpskog igrača.

Češki teniser je postavljen za sedmog nosioca turnira, a u osmini finala je bio bolji od Francuza Rišara Gaskea posle tri odigrana seta – 6:4, 3:6, 7:5.

Novakov meč četvrtfinala odigraće se u noći između srede i četvrtka u 03:00h (po srednjeevropskom vremenu).

Da podsetimo, Novak u Majamiju brani titulu i maksimalnih 1000 ATP poena.