Nole spasio dve meč lopte i plasirao se u polufinale Rima posle maratona

Tri časa i jedan minut Novak je proveo na terenu da bi se plasirao među četiri najbolja na Masters turniru u Rimu.

U meču četvrtfinala koji je završen u 01:05h posle ponoći Novak je na fenomenalan način spasio dve meč lopte i savladao Huana Martina del Potra (7) rezultatom 4:6, 7:6 (8:6), 6:4.

Tokom prvih šest gemova Novak je bio taj koji je bio bliži brejku. Ipak, Argentinac je uspeo da neutrališe sve brejk šanse Srbina i u sedmom gemu dođe do gema na servis protivnika. Tim brejkom osigurao je osvajanje prvog seta iako je Novak u poslednjem gemu imao čak tri prilike da se rezultatski vrati.

Srpski teniser je u šestom gemu drugog seta konačno stigao do brejka, poveo sa 4:2, potom i 5:2. Uspeo je del Potro u nastavku da se vrati i izjednači rezultat na 5:5. Nakon što su osvojioli naredna dva servis gema, teniser si set uveli u taj-brejk. Pri vođstvu 30-godišnje Argentinca od 4:6, Novak je spasio dve meč lopte, vezao četiri poena i na veličanstven način izborio igranje odlučujućeg seta.

Samo jedan brejk uticao je na ishod trećeg seta, samim tim i meča. Novak je u petom gemu napravio brejk i stigao do 16. pobede nad del Potrom u karijeri. Ovim trijumfom odbranio je svih 360 poena osvojenih prošle godine u glavnom gradu Italije.

Statistika: as poeni (6-12), dvostruke servis greške (3-1), direktni poeni (43-39), neiznuđene greške (34-43), broj osvojenih poena (109-104).

Novak će u polufinalu Rima u subotu od 20 časova igrati protiv još jednog Argentinca, Dijega Švarcmana, koji je eliminisao Keija Nišikorija rezultatom 6:4, 6:2.

Drugi polufinalni par čine Rafael Nadal (Španija, 2) i Stefanos Cicipas (Grčka, 8).

Fotografija: Getty Images