Nole u četvrtfinalu Australijen Opena!

Bez izgubljenog seta najbolji teniser sveta se plasirao u svoje osmo uzastopno četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije.

U četvrtom kolu Australijen Opena Novak je nadigrao Luksemburžanina Žila Milera (42) rezultatom 6:4, 7:5, 7:5.

Prvi nosilac turnira nije imao nimalo lak zadatak protiv četiri godine starijeg rivala. Bez obzira na rezultat u određenom trenutku Miler je tokom celog meča pokazivao zavidan nivo koncentracije.

Novak je tri puta oduzeo servis rivalu tokom dva sata i 8 minuta igre, po jednom u svakom setu. Sa druge strane, Miler je propustio četiri šanse da dođe do brejka.

Statistika susreta: as poeni (13-7), dvostruke servis greške (4-0), direktni poeni (47-37), neiznuđene greške (16-32), broj osvojenih poena (108-89).

Novak će u četvrtfinalu prvog gren slema sezone odmeriti snage sa Milošem Raonićem, 8. nosiocem turnira.

Kanadski teniser je plasman među osam najboljih izborio pobedom nad Felisijanom Lopezom rezultatom 3:2.

Srpski teniser je trijumfovao u sva četiri duela protiv Raonića. Poslednji put sastali su se u finalu prošlogodišnjeg Mastersa u Parizu (6:2, 6:3).

Novakov meč četvrtfinala na programu je u sredu.

Specijalnu foto galeriju iz Melburn Parka možete pogledati ovde.