Nole u četvrtfinalu Vimbldona!

Fotografija: Getty Images

Novom pobedom u Londonu Novak se plasirao u svoje deveto četvrtfinale Vimbldona u karijeri.

Trostruki šampion i dalje nije izgubio set na terenima „All England Lawn Tennis Club“-a, a u četvrtom kolu sa turnira je ispratio Francuza Adrijana Manarina (ATP #51) – 6:2, 7:6 (7:5), 6:4.

Novak je sigurno ušao u meč, poveo sa 3:0 i tu prednost čuvao do samog kraja, kada je novim brejkom set zatvorio rezultatom 6:2. Tokom prve deonice srpski teniser je načinio svega dve neiznuđene greške uz stoprocentnu realizaciju ubačenih drugih servisa.

Činilo se da će nakon 4:1 u drugom setu Novak ponoviti scenario iz uvodnog, ali je Manarino uspeo da vrati brejk, izjednači na 4:4 i set dovede do taj-brejka. Iako je bio dva poena u zaostatku (2:4), Novaku su u nastavku pripala dva mini brejka koja su mu omogućila da i drugi set reši u svoju korist.

Osvajanje trećeg seta i trijumf nad Manarinom Novak je praktično obezbedio u trećem gemu kada je načinio jedini brejk u ovom periodu igre.

Meč je trajao dva časa i 13 minuta.

Statistika: as poeni (4-2), dvostruke servis greške (2-1), direktni poeni (36-23), neiznuđene greške (24-26), broj osvojenih poena (108-87).

Drugi nosilac Vimbldona će zahvaljujući pobedi u četvrtom kolu biti 270 poena u plusu na novoj rang listi. Sledeći trijumf nosi dodatnih 360.

Tomaš Berdih (11) biće Novakov protivnik u četvrtfinalu trećeg gren slema sezone u sredu.

Čeh je u osmini finala Vimbldona posle pet odigranih setova nadigrao favorita tog meča, Dominika Tima (8) rezultatom 6:3, 6:7, 6:3, 3:6, 6:3.

Iza Novaka i Berdiha je 27 međusobnih duela od čega je srpskom teniseru pripalo čak 25.

Ostali parovi četvrtfinala su Marej – Kveri, Miler – Čilić i Raonić – Federer.