Nole u osmini finala US Opena

Najbolji teniser sveta ni posle jedanaestog međusobnog duela protiv Andreasa Sepija ne zna za poraz.

Novak je u trećem kolu Otvorenog prvenstva SAD bio bolji od 25. nosioca iz Italije rezultatom 6:3, 7:5, 7:5, čime je nastavio niz pobeda bez izgubljenog seta u Njujorku.

Sepi je u trećem gemu uvodnog seta oduzeo servis Novaku bez izgubljenog poena, ali isti u nastavku nije uspeo da potvrdi. Srpski teniser vraća brejk i rezultatsku ravnotežu, 2:2. Osmi gem, idealan trenutak za brejk, Novak je iskoristio na najbolji mogući način. Poveo je sa 5:3 a nešto kasnije stavio tačku na ovaj period igre posle 40 minuta (6:3).

Teniseri su tokom drugog seta bili prilično izjednačeni na terenu. Slično prethodnom setu, Novak je u samoj završnici, jedanaestom gemu, napravio brejk i posle 7:5 vođstvo povećao na 2:0.

Brejkom u trećem gemu trećeg seta Novak se približio plasmanu u četvrto kolo Flašing Medouza. Sepi je u desetom uspeo da se vrati, izjednači na 5:5, da bi novim brejkom u sledećem gemu Novak u svoju korist rešio najveći izazov do sada u Njujorku.

Meč je trajao dva časa i 28 minuta.

Statistika: as poeni (11-5), dvostruke servis greške (3-3), direktni poeni (37-38), neiznuđene greške (31-34), ukupno osvojenih poena (107-93).

Ovo je Novakova 59. pobeda u 2015. godini u kojoj je odigrao 64 meča i osvojio šest titula (Australijen Open, Indijen Vels, Majami, Monte Karlo, Rim, Vimbldon).

U osmini finala US Opena Nole će u nedelju igrati protiv pobednika susreta između 14. i 23. nosioca, Davida Gofana (Belgija) i Roberta Bautiste Aguta (Španija).