Nole u polufinalu prvog Mastersa sezone!

Nole iw2016_13

Šestu godinu u nizu Novak će igrati u polufinalu Indijen Velsa.

Prvi nosilac na „BNP Paribas Open“-u je u petak uveče po našem vremenu iz daljeg toka takmičenja izbacio 7. nosioca, Žoa-Vilfreda Congu, rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:2), 7:6 (7:2).

Meč je trajao dva sata i šest minuta, a najveća borba viđena je u prvom setu. Najpre je Novak došao do brejka u trećem gemu, potom propustio dve brejk lopte u sedmom, da bi pri vođstvu od 5:4 servirao za set. Conga je sa dva fenomenalna poteza uspeo da oduzme servis Novaku i izjednači na 5:5. Najbolji teniser sveta bio je na visini zadatka u taj-brejku koji mu je pripao ubedljivim rezultatom, 7:2.

Conga je prvi stekao brejk u trećem gemu drugog seta, ali tu prednost nije uspeo da sačuva s obzirom da je Novak već u sledećem uzvratio istom merom za 2:2. Nakon što je u desetom gemu propustio dve meč lopte, srpski teniser je ponovo bio uspešniji u taj-brejku nakon kojeg je došao do 20. pobede u 2016. godini.

Statistika: as poeni (2-4), dvostruke servis greške (4-7), direktni poeni (18-22), neiznuđene greške (24-47).

Novakov pretposlednji rival na putu ka odbrani titule u Indijen Velsu biće Rafael Nadal, 4. nosilac turnira (subota oko 21h po našem vremenu).

Španac je u četvrtfinalu bio bolji od Japanca Keija Nišikorija rezultatom 6:4, 6:3.

Novak u međusobnim duelima protiv Nadala vodi sa 24-23, a pripalo mu je poslednjih pet duela protiv tenisera sa Majorke.

Drugi polufinalni par čine Miloš Raonić (Kanada, 12) i David Gofan (Belgija, 15).