Nole u sedmom uzastopnom polufinalu Šangaja posle preokreta

Najbolji teniser sveta nalazi se na dva koraka od odbrane titule na„Shanghai Rolex Masters“-u.

Novak je u četvrtfinalu Šangaja posle 3:6, 0:2 uspeo da se vrati u meč i slavi protiv 110. igrača sveta, kvalifikanta Miše Zvereva iz Nemačke, rezultatom 3:6, 7:6 (7:4), 6:3.

Srpski teniser je tokom prvog i uvodnog dela drugog seta znatno više grešio od svog rivala i dozvolio mu da u prvih jedanaest gemova dođe do čak tri brejka. Dva su mu pripala u prvom setu (treći i deveti gem), tokom kojeg je odlični Zverev načinio samo četiri greške naspram Novakovih 18.

Nakon što je Nemac došao do vođstva od 0:2 u drugom setu, Novak je sledeća dva gema osvojio bez izgubljenog poena i najavio promenu situacije na terenu. Prvu rezultatsku prednost još od uvodnog gema meča srpski teniser je stekao u sedmom gemu, kada je drugi put u nizu oduzeo servis Zverevu. Identičan odgovor stigao je sa druge strane mreže i najavio taj-brejk. 7:4 za Novaka i izjednačenje u setovima posle 62 minuta.

Odlučujući set počeo je i završio se u znaku prvog nosioca. Brejk koji je stekao u drugom gemu Novak je sigurno čuvao do kraja dva časa i 20 minuta dugog meča.

Statistika: as poeni (5-8), dvostruke servis greške (6-1), direktni poeni (45-30), neiznuđene greške (37-21).

Roberto Bautista Agut, 15. nosilac, biće Novakov rival u polufinalu Šangaja u subotu. Španac je u prvom četvrtfinalnom duelu bio bolji od devetog nosioca Žoa-Vilfreda Conge rezultatom 6:3, 6:4.

Novaku je pripalo svih pet dosadašnjih međusobnih okršaja protiv godinu dana mlađeg Bautiste Aguta.

Izvor: novakdjokovic.com