Nova rutinska pobeda i treće kolo Vimbldona za Novaka

Drugom pobedom u Londonu Novak se plasirao među 32 najbolja igrača na trećem gren slemu sezone.

Nakon trijumfa nad Sandgrenom, 12. nosilac je sa Vimbldona ispratio i Orasija Sebaljosa (ATP #126) pobedom u tri seta – 6:1, 6:2, 6:3 i tako nastavio da podiže formu pred najvažnije mečeve.

Novak je u četvrtak imao još jedan lakši ispit na travi Vimbldona. Odmah u drugom gemu meča je “brejknuo” rivala, a potom učinio isto u šestom i osvojio set rezultatom 6:1.

Uvodni gem drugog seta doneo je Novaku novi brejk, da bi u narednom sa četiri asa u nizu anulirao tri vezane brejk šanse Sebaljosa. Trostruki šampion je u nastavku demonstrirao silu i set okončao u svoju korist rezultatom 6:2.

Kao i u prethodnom setu, Novak je iskoristio brejk priliku već na startu. U devetom gemu je potvrdio dominaciju i još jednim brejkom rutinski priveo meč kraju.

Susret je trajao samo jedan 90 minuta.

Statistika: as poeni (15-7), dvostruke servis greške (0-5), direktni poeni (31-21), neiznuđene greške (4-28), broj osvojenih poena (89-53).

Pobednik meča Kajl Edmund (Velika Britanija, 21) – Bredli Klan (SAD) biće Noletov rival u trećem kolu Vimbldona u subotu.