Novak bez izgubljenog seta do drugog kola Rolan Garosa

Najbolji teniser sveta pobedom je startovao učešće na drugom gren slem turniru u sezoni.

U prvom kolu Rolan Garosa Novak je posle dva časa i tri minuta iz daljeg toka takmičenja izbacio Jarka Nieminena (87) rezultatom 6:2, 7:5, 6:2.

Posle šest međusobnih duela protiv 33-godišnjeg Finca srpski teniser vodi sa 5-1.

Novak je tokom većeg dela meča kontrolisao situaciju na terenu, samo se u drugom setu suočio sa blagim padom u igri koji je nadoknadio onda kada je to bilo najpotrebnije.

Prvi set trajao je 35 minuta, a Novak ga je osvojio pošto je u prvom i sedmom gemu oduzeo protivniku servis.

Nieminen je bolje ušao u drugi set, napravio brejk u četvrtom gemu, a nešto kasnije stekao prednost od 5:2. Fantastičnim nizom od pet gemova Novak je preokrenuo situaciju na terenu u svoju koristi i poveo sa 2:0 u setovima.

Slično uvodnom setu, Novak je u trećem ponovo odigrao na visokom nivou i posle dva brejka stigao do ubedljivog trijumfa na terenu Filip Šatrije.

„Lepo je vratiti se na ovaj teren. Neke od najvećih mečeva u karijeri sam odigrao upravo na ovom stadionu, naročito protiv Nadala. Aplauz koji sam dobio posle poraza u prošlogodišnjem finalu nikada neću zaboraviti. To je za mene bio izuzetno značajan trenutak. Ove godine igram jako dobro, nadam se da ću tako nastaviti i ovde u Parizu“, rekao je vidno raspoloženi Novak posle meča.

Statistika: as poeni (6-2), dvostruke servis greške (1-0), direktni poeni (40-22), neiznuđene greške (31-18).

Rival prvog nosioca u drugom kolu Otvorenog prvenstva Francuske u četvrtak biće bolji iz susreta između Žila Milera (Luksemburg) i Paola Lorencija (Italija).

Izvor: novakdjokovic.com