Novak pobedio vrućinu i plasirao se u drugo kolo US Opena

Najbolji srpski teniser i šesti nosilac u Njujorku pobedom je započeo učešće na Otvorenom prvenstvu SAD.

Novak se u susretu prvog kola borio protiv visoke temperature i Martona Fučoviča iz Mađarske da bi na kraju posle dva sata i 58 minuta i seta zaostatka slavio rezultatom 6:3, 3:6, 6:4, 6:0.

Novak je prvi set rešio u svoju korist nakon jedinog brejka koji mu je pripao u drugom gemu.

Ekstremni vremenski uslovi počeli su da uzimaju danak u drugom setu. Fučovič se bolje prilagodio, oduzeo Novaku servis u šestom gemu, a potom stvorio zalihu od tri gema. Novaku je posle sedmog gema ukazana medicinska pomoć zbog problema sa stomakom, da bi po povratku na teren smanjio vođstvo protivnika na 3:5. Nakon sledećeg gema mađarski teniser je izjednačio rezultat u setovima na 1:1.

Prva polovina trećeg seta protekla je u znaku Fučoviča. Sa brejkom u trećem gemu teniser iz Budimpešte je stekao inicijalnu prednost. Posle vođstva Mađara od 4:2 Novak je vezao četiri fenomenalna gema i sa 6:4 došao na set od plasmana u naredno kolo.

Stvari su došle na mesto u četvrtom setu. Novak je zaigrao na prepoznatljivom nivou i bez izgubljenog gema došao do prve pobede u Njujorku ove godine.

Statistika: as poeni (4-3), dvostruke servis greške (3-5), direktni poeni (30-33), neiznuđene greške (32-40), broj osvojenih poena (115-95).

Protivnik šestog tenisera sveta u drugom kolu US Opena biće Amerikanac Tenis Sandgren (ATP #61), koji je na startu eliminisao Viktora Troickog maksimalnim rezultatom (6:3, 6:4, 6:2).

Jedini duel Novak i Sandgren odigrali su u prvom kolu ovogodišnjeg Vimbldona kada je Novak slavio rezultatom 6:3, 6:1, 6.2.

Mečevi drugog kola donje polovine žreba odigraće se u četvrtak.