Novak srušio Berdiha, za 50. titulu u karijeri protiv Federera!

Četvrta ovogodišnja pobeda u Dubaiju donela je Novaku novo, peto finale u Ujedinjenim Arapskim Emiratima!

Najbolji teniser sveta je u polufinalu „Dubai Duty Free Tennis Championships“-a savladao Tomaša Berdiha rezultatom 6:0, 5:7, 6:4 posle dva časa i 4 minuta.

Prvi set završen je za ekspresnih 23 minuta tokom kojih je Novak tri puta oduzeo servis 8. igraču ATP liste i otišao na pauzu sa 6:0.

U trećem gemu drugog seta Novak stiže do novog brejka, koji nije uspeo da potvrdi u narednom. Berdih započinje preokret, poravnava na 2:2, a potom u osmom ponovo oduzima servis prvom nosiocu i dolazi u poziciju da servira za izjednačenje u setovima. Novak na sjajan način pravi novi ribrejk i ponovo vraća rezultatsku ravnotežu. Srbin je u dvanaestom gemu servirao za taj-brejk, ali je Tomaš zaigrao agresivnije i uzeo taj gem, samim tim i drugi set.

Teniseri su pravili veliki broj grešaka u setu odluke. Pobednika duela rešio je brejk koji je Novaku pripao u petom gemu.

Finale turnira u Dubaiju na programu je u subotu od 16 časova (po našem vremenu), a Novak će za 50. titulu u karijeri ukrstiti reket sa drugim nosiocem, Rodžerom Federerom.

Švajcarski teniser je u polufinalu zaustavio pohod Borne Ćorića savladavši ga ubedljivim rezultatom 6:2, 6:1.

Novak i Rodžer sastajali su se 36 puta do sada, blaga prednost od 19-17 je na strani branioca titule.

Njihov poslednji meč nije odigran pošto je Federer zbog povrede predao meč finala završnog turnira u Londonu prošle godine.

Srpski teniser je četiri puta do sada osvajao Dubai (2009, 2010, 2011. i 2013. godine), dok je Švajcarac trijumfovao šest puta u Emiratima.

Prošle godine, Novaka je u polufinalu zaustavio upravo Federer.