Novak srušio i Raonića, u polufinalu protiv Vavrinke

Novak nastavlja da pruža fantastičnu igru na centralnom terenu Melburn Parka.

Najbolje rangirani teniser ATP liste i prvi nosilac Australijen Opena opravdao je ulogu favorita u meču četvrtfinala i savladao 8. nosioca Miloša Raonića rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (7:5), 6:4, 6:2.

Poslednji susret dana u Rod Lejvera areni trajao je tačno dva časa, a koliko je Novak bio na visini zadatka govori podatak da svom rivalu nije dozvolio nijednu priliku za brejk.

U regularnom delu prvog seta Novak je propustio četiri brejk lopte. U taj-brejku naš teniser je bio uspešniji i posle ukupno 55 minuta poveo sa 1:0.

Drugi set trajao je 33 minuta, a ishod je odlučen brejkom Novaka u prvom gemu koji je čuvao do samog kraja ovog perioda igre.

Najubedljivijeg Novaka videli smo u trećem setu. Brejkovima u trećem i petom gemu otpor Raonića je potpuno slomljen, a srpskom teniseru su se širom otvorila vrata petog polufinala u Melburnu (svaki put kada se plasirao u polufinale, Novak je i osvojio titulu).

„Sjajan je osećaj biti ponovo u polufinalu ovde. Iz meča u meč sam poboljšavao svoju igru i mislim da je ovo bio moj najbolji nastup na ovogodišnjem turniru do sada. Dobro sam servirao, mentalno sam bio snažan u prvom setu koji je mogao da ode i na drugu stranu. Krucijalan trenutak je bio brejk u prvom gemu drugog seta. Tada sam osetio olakšanje i mogao sam da krenem ka pobedi“, rekao je Novak posle meča.

Statistika susreta: as poeni (8-15), dvostruke servis greške (2-2), direktni poeni (33-34), neiznuđene greške (17-36), broj osvojenih poena (100-77).

U polufinalu Otvorenog prvenstva Australije u petak Novak će imati priliku da se revanšira Stanislasu Vavrinki (4) za poraz u četvrtfinalu prošle godine (6:2, 4:6, 2:6, 6:3, 7:9).

Branilac titule, Vavrinka, je plasman u polufinale izborio pobedom nad 5. nosiocem, Keijem Nišikorijem rezultatom 6:3, 6:4, 7:6.

„Sten i ja smo u poslednje dve godine odigrali mečeve u pet setova ovde. Očekujem veliku borbu u polufinalu. On je branilac titule, oseća se samouvereno na ovom terenu. Znam šta treba da uradim protiv Vavrinke, nema tu mnogo tajni“, završio je Novak.

Srpski i švajcarski teniser iza sebe imaju 19 duela. Novak „drži“ ubedljivu prednost, 16-3.

U drugom polufinalu sastaće se Endi Marej (6) i Tomaš Berdih (7).