Novak srušio Mareja, u nedelju će se boriti za petu titulu u Pekingu!

I u svom petom učešću na “China Open”-u Novak će se boriti za trofej.

U polufinalu turnira u Pekingu najbolji teniser sveta i branilac titule pokazao je fantastičnu igru i bez izgubljenog seta savladao šestog nosioca, Endija Mareja rezultatom 6:3, 6:4.

Nakon 22. međusobnog duela Novak je povećao prednost nad Britancem na 14-8. Bio je ovo njihov peti okršaj ove sezone (4-1).

Tokom prvih sedam gemova teniseri su sigurno čuvali svoje servise. Prvo rezultatsko otcepljenje načinio je Novak u osmom gemu iskoristivši treću brejk loptu za 5:3. Već nakon sledećeg gema Novaku je pripao prvi set rezultatom 6:3.

Novak je seriju nastavio u drugom setu. Vezao je osam poena i poveo sa 2:0. Velika borba viđena je u četvrtom gemu. Marej je napao Novakov servis, propustio dve brejk šanse, i priliku da se vrati u set. Nakon nešto više od deset minuta igre u ovom gemu naš teniser uspeva da se odbrani i zadrži brejk prednosti – 3:1. Ono što je propustio u četvrtom Marej je nadoknadio u šestom gemu, u kojem je Novak nešto više grešio. Britanac je iskoristio treću brejk loptu i izjednačio na 3:3. Ključni udarac Novak je zadao Endiju u devetom gemu u vidu trećeg i poslednjeg brejka u meču, koji je trajao ukupno jedan čas i 36 minuta.

„Danas sam pobedio u dva seta, ali sam morao dobro da se potrudim da bih osvajao poene“, rekao je Đoković. „Drago mi je da sam se vratio u formu u kojoj želim da budem, posebno na ovom terenu na kom nikada nisam izgubio u karijeri. Nadam se da mogu uspešno da završim sezonu, slično kao što sam to uradio prošle godine.“

Statistika: as poeni (4-4), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (19-7), neiznuđene greške (21-22).

Za petu titulu u Pekingu Nole će u nedelju od 13:30h (po našem vremenu) igrati protiv pobednika drugog polufinalnog duela u kome se sastaju treći nosilac Tomaš Berdih (Češka) i 56. teniser sveta, Martin Kližan (Slovačka).

Srpski teniser je u prethodnih 17 susreta protiv Berdiha bio dominantniji, 15-2. Ukoliko Kližan napravi novo iznenađenje i izbaci Čeha, odigraće svoj prvi duel protiv Novaka.