Novak srušio Nadala na šljaci i plasirao se u finale Monte Karla!

Fotografija: AFP/Getty Images

Novak će se u nedelju boriti za 52. titulu u karijeri, četvrtu u 2015. godini, drugu u Monte Karlu.

Najbolji teniser sveta izbacio je Španca Rafaela Nadala (3) u polufinalu „Monte-Carlo Rolex Masters“-a fenomenalnom pobedom posle dva odigrana seta – 6:3, 6:3.

Trijumfom u „finalu pre finala“ Novak je smanjio prednost Rafe u međusobnim duelima na 20-23.

Tokom jednog časa i 37 minuta koliko je trajao „sudar titana“ na centralnom terenu u Monaku, prvi nosilac je igrao sa ogromnom količinom samopouzdanja ne dozvolivši rivalu da nametne svoj ritam.

Nadal je već u prvom gemu meča dobio priliku za brejk i odmah je iskoristio. Nakon što je u trećem gemu Španac propustio još jednu šansu da Novaku oduzme servis, srpski teniser je to kaznio, u četvrtom se vratio u set i izjednačio na 2:2. U nestvarnom, sedmom gemu, Novak je na neverovatan način spasio brejk loptu, načinio nekoliko sjajnih poena i poveo sa 4:3. U sledećem gemu još jednom je bio superioran na servis rivala i novim brejkom došao do 5:3, zatim i 6:3. Prvi period igre trajao je 43 minuta.

Odmah na startu drugog seta Novak je propustio dve brejk prilike. Svoju šansu ponovo je dočekao u dramatičnom sedmom gemu i realizovao je. Treći brejk nad Nadalom, prednost od 4:3, potom i 5:3. Još jednim brejkom u poslednjem gemu Novak je došao do velike pobede nad teniserom sa Majorke i prilike da se bori za 23. Masters titulu.

Statistika: as poeni (1-2), dvostruke servis greške (0-3), direktni poeni (23-20), neiznuđene greške (19-23).

U finalu Monte Karla Nole će u nedelju od 14:30h igrati protiv Tomaša Berdiha, šestog nosioca turnira.

Čeh je bez većih problema izašao na kraj sa Gaelom Monfisom (6:1, 6:4) u okviru prvog polufinalnog meča.

Novak u međusobnim susretima protiv Berdiha vodi sa 18-2. Poslednji put sastali su se u polufinalu Dubaija koje je pripalo našem teniseru – 6:0, 5:7, 6:4.

Ukoliko trijumfuje protiv Čeha, Novak će postati prvi teniser u istoriji kome je pošlo za rukom da osvoji Indijen Vels, Majami i Monte Karlo u istoj kalendarskoj godini.