Novak u osmini finala Australijen Opena

Trećom pobedom na Otvorenom prvenstvu Australije, Novak se plasirao u osminu finala prvog gren slema u sezoni.

U meču trećeg kola Australijen Opena Nole je rezultatom 6:3, 6:4, 4:6, 6:0 iz daljeg toka takmičenja izbacio 27. igrača ATP liste, Denisa Šapovalova, i došao do 17. uzastopne pobede na gren slem turnirima.

Novak je tokom prve polovine uvodnog seta dva puta oduzeo servis Kanađaninu i poveo sa 4:1. Uspeo je igrač iz Rusije da vrati jedan i smanji rezultat na 4:3, da bi Novak u nastavku vezao dve i na pauzu otišao sa 6:3.

Drugi set bio je manje turbulentan, bez ijedne brejk lopte do poslednjeg gema. Novak u desetom gemu koristi prvu brejk loptu i posle nešto više od sat vremena igre stiže do vođstva od 2:0.

U ranoj fazi trećeg seta, drugom gemu, Novak stiže do brejka prednosti za prednost od 3:0, potom i 4:1. Činilo se da će meč rutinski privesti kraju. Od ovog trenutka u igri srpskog tenisera su bili vidljivi znaci nervoze, a greške su se nizale. Šapovalov je to umeo da iskoristi, vezao je čak pet gemova i preokretom smanjio rezultat na 2:1.

Demonstracija sile Novaka Đokovića u četvrtom setu. 6:0 i treća pobeda u Melburnu u meču koji je trajao dva časa i 22 minuta.

Statistika: as poeni (5-6), dvostruke servis greške (4-5), direktni poeni (16-21), neiznuđene greške (33-57), broj osvojenih poena (113-85).

Za plasman u četvrtfinale Australijen Opena Novak će u ponedeljak igrati protiv 16. tenisera sveta Danila Medvedeva, koji je ranije danas eliminisao Davida Gofana rezultatom 6:2, 7:6, 6:3.

Biće to treći međusobni duel srpskog i ruskog tenisera, a prethodna dva pripala su Novaku.