Novak u trećem kolu “BNP Paribas Open”-a

Novak

Bez izgubljenog seta Novak je započeo učešće na prvom Masters turniru u 2014. godini i došao do 550. pobede u karijeri.

U drugom kolu Indijen Velsa Novak je rano ujutru u ponedeljak, po našem vremenu, savladao 87. tenisera sveta Viktora Haneskua rezultatom 7:6 (7:1), 6:2 i povećao prednost nad Rumunom u međusobnim duelima na 7-0.

Tokom prvih dvanaest gemova uvodnog seta Novak nije uspevao da pronađe svoj prepoznatljiv ritam. Drugi nosilac je bio prinuđen da spašava pet brejk lopti, od čega su dve bile set lopte (u dvanaestom gemu). Stvari su došle na mesto u taj-brejku koji je Novak rutinski rešio u svoju korist – 7:1.

Kako je meč odmicao, Novak je bio sve sigurniji na terenu. U drugom gemu drugog seta srpski teniser je došao do prvog brejka u susretu i oformio razliku od tri gema koju je u poslednjem gemu uvećao na četiri sa novim brejkom.

Meč je trajao jedan čas i 24 minuta.

„Nisam uspevao da vratim nijedan servis u prvom setu. U drugom setu me je taj segment moje igre isto mučio, a to bi trebalo da mi je jača strana. Ovo je moj prvi meč i trebaće mi malo vremena da se naviknem na centralni teren. Nisam još igrao na njemu ove godine“, rekao je Novak.

Statistika: as poeni (5-1), dvostruke servis greške (0-1), direktni poeni (20-7), neiznuđene greške (24-14).

Kolumbijac Alehandro Gonzalez, 91. igrač ATP liste, biće protivnik drugog tenisera sveta u trećem kolu BNP Paribas Open-a u utorak.

25-godišnji Gonzalez je u drugom kolu eliminisao 31. nosioca Ivana Dodiga (6:4, 2:6, 7:6).

Srbin i Kolumbijac do sada se nisu sastajali na nekom od turnira.

Da podsetimo, Novak u Indijen Velsu brani polufinale i 360 ATP poena.

Izvor: novakdjokovic.com