Novak u trećem kolu Otvorenog prvenstva Francuske

Šampion Pariza iz 2016. godine plasirao se među 32 najboljih na drugom gren slemu sezone.

Novak je bez izgubljenog seta nadigrao Španca Đaumea Munara rezultatom 7:6 (7:1), 6:4, 6:4 u okviru susreta drugog kola Rolan Garosa.

Pokazao je Španac od prvog poena da neće biti lak plen i pored toga što je na 155. poziciji na ATP listi. Meč je otvorio brejkom, koji je Novak vratio već u drugom gemu. Imao je srpski teniser prednost od 5:2, dozvolio Munaru da se vrati i izjednači na 5:5, ali je briljantnom igrom u taj-brejku posle ukupno 47 minuta stigao do vođstva.

Teniseri su u trećem i četvrtom gemu drugog seta razmenili brejkove, a zatim je Novak u devetom oduzeo servis protivniku i posle gema na svoj servis osigurao 2:0 u setovima.

Treći set bio je najmanje dramatičan. Novaku je brejk u sedmom gemu omogućio da drugu prepreku u gradu svetlosti bez većih problema ostavi iza sebe.

Meč je trajao dva sata i 18 minuta.

Statistika: as poeni (3-3), dvostruke servis greške (5-3), direktni poeni (38-28), neiznuđene greške (33-23).

Roberto Bautista Agut (13) biće Novakov protivnik u trećem kolu Otvorenog prvenstva Francuske u petak. Biće to njihov osmi susret, a Novak je u prednosti od 6-1.

Španac je u drugom kolu bez izgubljenog seta eliminisao Kolumbijca Santjaga Hiralda.

Noletov desktop kalendar za mesec jun 2018. možete da preuzmete ovde.

Fotografija: Profimedia