Odbojka: Crvena zvezda pobedila Jedinstvo

Odbojkašice Crvene zvezde su teže nego što se očekivalo, savladali Jedinstvo iz Užica rezultatom 3:1. Na ovom meču za Crvenu zvezdu nije nastupala Ivana Đerisilo, koja je posle samo 20 dana napustila tim sa Marakana budući da je dobila primamljivu ponudu jednog tima iz Poljske , koji je učesnik Lige Šampione. Meč sedmog kola počeo je velikim iznenađenjem imajući u vidu činjenicu da je Jedinstvo dobilo prvi set, rezultatom 25:19. Mnogi su se tada setili slavnih dana Jedinstva i još slavnijih mečeva sa Zvezdom za titule prvaka države, ipak to vreme je odavno prošlo i na ovom meču Zvezda je bila apsolutni favorit. U drugom setu Zvezda je opravdala tu ulogu favorita i ubedljivo je slavila sa 25:14. Presudni momenti ovog meča bili su tokom trećeg seta kada je ekipa iz Užica ispustila prednost od 16:13, pre svega zahvaljujući odličnoj izmeni trenera crveno-belih kada je na mesto korektora uveo Ljubicu Kecman i koja je do kraja meče izrasla u junaka devojaka sa Marakane. Nakon propuštene prilike u trećem setu, Jedinstvo nije imalo više snage da se suprostavi razigranom protivniku, koji je četvrti set rešio u svoju korist rezultatom 25:14. Pored pomenute Kecmanove, najzaslužnija za petu pobedu Crvene zvezde bila je Katarina Čanak sa 17 poena. U poraženom timu, kojima je ovo bio šesti poraz najviše se istakla Danijela Dzaković sa 14 osvojenih poena.