Odbojka dame: Pao je i veliki Brazil, prva pobeda u Gran Priju

Nema više nepobedivih ekipa za izabranice Zorana Terzića i srpsku odbojkašku reprezentaciju. Fenomenalnim preokretom i povratkom u meč, srpske odbojkašice su uspele da nadoknade veliki zaostatak od 2:0 u setovima, i da na krilima Mihajlović i Bošković slave protiv do sada nepobedivih Karioka.

Ključni momenat meča bila je igra na razliku u završnici drugog seta, kada su srpske odbojkašice pokazale da mogu da se suprostave snažnom protivniku. I pored poraza od 31:29 posle velike borbe, upravo ta borba i zavšnica seta možda je i odlučila pobednika ovog meča. Jer, izabranice Zorana Terzića počele su odlično da igraju od starta trećeg seta, i kao da je tek tada počeo meč za njih.  Tokom trećeg i četvrtog seta Srbija je od početka pa do kraja imala prednost od nekoliko poena. Srpske dame su u tom periodu meča igrale zaista odličnu odbojku, kada bi se Brazil približio i pretio da ugrozi  vođstvo Srbije, sjajne su bile Bošković i Mihajlović . Treći i četvrti set naše gracije su rešile u svoju korist rezultatom 25:19. Nije tu Srbija želela da stane već je nastavila da diktira ritam i u petom setu. Ponovo je Srbija odlično počela set i imala je prednost od (5:2, 7:3 ), ali izabranice Ze Roberta uspevaju da se brzo vrate u meč i stižu na minus od tri poena (8:5). Kada je Maja Ognjenović osetila opasnost po svoj tim odlično je skuvala loptu za nova četiri  poena prednosti. Na to se nadovezala Tijana Malešević odličnim servisima i Srbija je ponovo pobegla na velikih plus pet (11:6). Kada je Srbija povela sa 14:11 retko ko je mislio da će Brazil uspeti da se vrati u meč i da će imati šansu za pobedu. Ali, upravo je to pošlo  za rukom brazilskim odbojkašicama, Srbija svojim greškama vraća Brazil u život. Mada, mora se priznati i da kod rezultata 14:12 za našu ekipu, usledile su dve veoma čudne odluke sudija. Prvo je Brankica Mihajlović ispucala loptu u aut, iako  na usporenom snimku deluje kao da je ta lopta kačila blok, da bi u narednom napadu Žaklin donela izjednačenje svom timu, posle još jedne sporne sitvacije oko bloka. Nije to obeshrabrilo našu ekipu, Tijana Bošković  nastavila je da teroriše Brazil i donela je nove meč  lopte , ali i ovog puta Brazil je ostao u meču. Meč je praktično odlučen potezom Zorana Terzića koji je ubacio u igru Jovanu Brakočević pri rezultatu 17:16 za našu reprezentaciju. I upravo taj potez je odlučio meč, budući da je Brakočević izblokirala Šejlu Kastro i donela može se slobodno reći istorijsku pobedu za Srbiju.

Tijana Bošković sa 30, i Brankica Mihajlović sa 26 poena bile su najefikasnije kod pobednica. U redovima Brazila Fabijana i Natalija su zabeležile po 16. U drugom kolu drugog vikenda Gran Prija, protivnik reprezentaciji Srbije će biti ekipa Kine. Taj meč je na programu  u subotu od 11 časova.