Odbojka dame: TENT je novi lider

Odbojkašice subotičkog Spartaka na otvaranju 14. kola Viner štediše lige superiornom i znatnom boljom igrom savladale su Vizuru i to kao gost rezultatom 3:0 (25:21, 25:22, 25:21).Vredan skalp su napravile odbojkašice Spartaka ovom pobedom, koja im je možda i najveća u dosadašnjem delu prvenstva. Pred oko 200 gledalaca u dvorani Vizura “Golubice” su tokom čitavog meča pokazale bolju igru i najavile mnogo bolje rezultate u nastavku šampionata.

Domaća ekipa disala je za vratom gošćama iz Subotice do nekog 16 ili 17 poena u setu. Nakon toga bi Spartak zaigrao na još boljem nivou, koji domaće nisu mogle da isprat. Krajnji rezultat po setovima toliko i ne govori koliko je ovo bila ubedljiva pobeda Spartaka.

Najzaslužnija za devetu pobedu Subotičanki u eliti bila je Aleksandra Cvetičanin sa 13 osvojenih poena, dok je u redovima Novobeograđanki bolja od ostalih bila Sara Lozo sa 14 poena.

Odbojkašice TENT-a preuzele su lidersku pozicju od Vizure četri kola pre kraja, pošto su u derbiju 14. kola Viner Štediše lige savladali Crvenu zvezdu, rezultatom 3:0.
I drugi put u ovoj sezoni TENT je savladao Crvenu zvezdu, ovoga puta još ubedljivije. Prvi set je protekao u apsolutnoj dominaciji devojaka iz Obrenovca, crveno-bele su u tom prvom periodu pružile veoma bledu partiju pa su na kraju osvojile tek 12 poena. Od starta drugog seta Crvena zvezda je zaigrala na mnogo boljem nivou i predvođene legendarnom Vesnom Čitaković imale su veliku prednost od 21:17.

Ali tada je nedostajala podrška i ostatka crveno-belog tima , tako da je TENT uspeo da nadoknadi taj zaostak i da reši drugi set u svoju korist , rezultatom 25:22. I u finišu trećeg seta Tent je imao veliku prednost od 21:16, uspela je Crvena zvezda da unese malo neizvesnosti i u ovaj set ali tim iz Obrenovca je slavio 25:23.

Odličan meč je odigrala Nada Mitrović sa 18 poena, na drugoj strani najefikasnija je bila već pomenuta Vesna Čitaković sa 14 osvojenih poena. Tent je novom maksimalnom pobedom sada lider na tabeli, dok je Crvena zvezda sada tek sedma na tabeli.

Železničar iz Lajkovca je slavio protiv Kraguja, rezultatom 3:0 (25:18,25:21, 25:14). Od starta pa do kraja meče , Železničar nije imao nikakvih problema i nije dozvolio Kraguju bilo kakvu šansu tokom tri seta, pa su na kraju zabeležili i više nego ubedljivu pobedu.

Ovom pobedom Železničar se izjednačio na tabeli sa Crvenom zvezdom i Dinamom iz Pančeva, ali i dalje zauzimaju osmu poziciju zbog manjeg broja bodova. Najefikasnija u slavlju Lajkovčanki su bile Jovana Jovičić sa 16 poena, odnosno Tamara Rakić sa 12. U redovima Kraguja, koji se ovim porazom oprostio od elite, istakla se Trifunović sa 13 osvojenih poena.

Slavlje su zabeležile i odbojkašice MD Zrenjanina , koje su savladale Dinamo u Pančevu rezultatom 3:1 (25:22,23:25,25:17, 25:14). Prva dva seta su bila jako izjednačena, prvi je dobio Zrenjanin rezultatom 25:22, potom je odmah uzvratio Dinamo sa 25:23.

Mnogi su tada očekivali neku veliku borbu i pet setova, ali Zrenjanin je potpuno nadigrao Dinamo u naredna dva seta, i razrešio svaku dilemu oko pobednika ovog meča. MD Zrenjanin je zabeležio i sedmu pobedu ove sezone, pa se sada nalaze na visokoj petoj poziciji. Najbolja u redovima Zrenjanina bila je Pilipović sa 16 poena, dok je u Dinamu najbolji utisak ostavila Lazić sa 14 poena. U poslednjem meču 14. kola i odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove su slavile protiv Užičanki sigurno i ubedljivo sa 3:0.