Odbojka dame: Titula domaćinu

Pomi Kazalmađore postao je prvak Evrope. Sjajnom igrom na završnom turniru Pomi je potpuno zasenio milionere iz Istanbula i na kraju sasvim zasluženo se okitio titulom šampiona. Predhodno  su Italijanke u polufinalu bile bolje  od Dinama iz Kazanja, a u finalu je pala i moćna Vakifbank rezultatom 3:0. Ipak, daleko od toga da turski predstavnik nije imao šansi u velikom finalu. Tokom prvog seta su stekli prednost od 14:10, ali ni to nije bilo dovoljno Vakifbanki da osvoji set. Uspeo je Pomi Kazalmađore da nadoknadi tu visoku prednost, a zatim je ostao  pribraniji u finišu seta za konačno slavlje rezultatom 25:23. Drugi set  Pomi je počeo mnogo bolje, stekli su ozbiljnu prednost tokom sredine seta (15:10), ali su sebi dozvolili luksuz da prokockaju tu prednost i  uđu u neizvesnu završnicu (20:20).  Opet su Italijanke u završnicu seta   odigrale bolje , i drugu set loptu  iskoristila  je Jovana Stevanović za veliku prednost. Nastavilo se u istom ritmu i u trećem setu, Pomi je imao prednost od nekoliko poena (17:14, 21:18). Turkinje nisu htele tako lako da se predaju, i uspele su u finišu seta da dostignu tu prednost (22:22). Ipak, kada je bilo teško  svojim kvalitetom je presudila neverovatna   Frančeska Pićinini.

Frančeska Pićinini proglašena je i  za najbolju igračicu Finalnog turnira.