Odbojka dame: Železničar ispisao istoriju

Odbojkašice Železničara iz Lajkovca postigle su istorijski uspeh plasmanom u polufinale plej-ofa, posle pobede nad Tentom rezultatom 3:2. Lajkovčanke su sjajno otvorile meč i odigrale su dva odlična seta, posle kojih su imali ogromno vođstvo.  Nisu htele tako lako da se predaju odbojkašice Tenta koje su uspele da skupe snagu i odigraju dva maestralan seta u kojima Železničara nije imao nikakvu šansu da nešto  učini. Ali, kao da su domaće odbojkašice iz Obrenovca ostale potpuno bez snage u petom setu, već na startu  poslednjeg  dela igre Železničar je stekao ogromnu prednost od 10:3 i tada je pobednik  praktično bio poznat.  Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Jovana Jovičić sa 18 poena, dok se u poraženom taboru istakla Jelena Mlađenović sa 19.

Protivnik Železničara u polufinalu će biti Jedinstvo iz Stare Pazove, koje je u trećem meču četvrtfinala bilo bolje od Dinama 3:1.  Gošće su pokušale da protiv Jedinstvo dođu do senzacije i velike pobede, ali sem  drugog seta koji su rešile u svoju korist  Pančevke nisu uspele ozbiljnije da zaprete u ostatku meča.  I Nis Spartak je slavio u majstorici protiv Zrenjanina rezultatom 3:1. Imale su sjajnu sezonu igračice Zrenjanina  , ali na kraju nisu uspele da naprave veliko iznenađenje i izbace Spartak.  Jedan od   važnijih perioda  ovog meča  bio je u drugom setu kad je Spartak serijom od 5:0 uspeo da se vrati u igru, a kasnije i povede sa 2:0. Uspele su gošće da se oporave od tog teškog seta, i da sledeći reše u svoju korist , ali za potpuni preokret nisu imale snage . Polufinalna serija za odbojkašice  na programu je od 5. aprila.

U poslednjoj utakmici  četvrtfinala plej-ofa za odbojkaše, Novi Pazar je uspeo da se plasira u polufinale posle pravog maratona i pobede nad Spartakom iz Ljiga rezultatom 3:2.

Prethodni tekst
Sledeći tekst
Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...