Odbojka: Još jedna titula za crveno-bele

Odbojkaši Crvene zvezde su slavili u majstorici finala plej-ofa domaćeg prvenstva, i na kraju se okitili 12 titulom u istoriji. Nije meč u Beogradu doneo veliku dramu, crveno-beli su odigrali odlično i na kraju su slavili ubedljivo sa 3:0.

U prvom setu se uglavnom vodila izjednačena borba, ali je  Crvena zvezda bila smirenija i  u završnicu seta ušla sa prednošću od dva poena (21;19). Prvu set loptu donosi Buculjević sjajnim blokom, a drugu Jakovljević koristi i donosi prednost Crvenoj zvezdi. I drugi set je doneo veoma sličan rasplet, crveno-beli su tokom seta imali prednost od nekoliko poena. U sam finiš seta Novosađani ulaze sa zaostatkom od 3 poena (22:19), a tada Vojvodina pravi veliku seriju od 4:0, pre svega zahvaljujući greškama i lošim rešenjima u napadima Blagojevića i Jakovljevića. Ipak , kada je bilo najpotrebnije probudila se Crvena zvezda  i sa dva vezana poena, prvo iz napada Vuka Milutinovića, a potom i odličnim blokom Jakovljevića dolazi do prve set lopte. Imali su Novosađani priliku da produže set, ali je korektor Aleksandar Minić ispucao loptu u veliki aut za slavlje izabranika Dragana Kobiljskog. Završnu deonicu domaći bolje počinju i stiču prednost (6:2, 8:4). Novosađani se brzo vraćaju u  set i preokreću na 12:10 za borbene goste, i to je bilo sve od Vojvodine , budući da su do kraja seta  osvojili svega četri poena . Veliki pad je to bio za gostujuće igrače, a na drugoj strani Crvenoj zvezdi je sve polazilo od ruke za zasluženo slavlje rezultatom (25:16), za treću i završnu pobedu u finalnoj seriji.

Jakovljević sa 15 poena je bio najefikasniji kod Crvene zvezde, dok se u redovima Novosađana istakao Minić sa 13 poena.

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...