Odbojka: Srbija slavila još jednom

Srpski reprezentativci zabeležili su još jednu pobedu na samom kraju drugog vikenda Svetske lige, koji je održan u Beogradu . Srbija je ostvarila šestu pobedu iz isto toliko odigranih mečeva, a pred četom Nikole Grbića i Iranci su  položili oružije posle četiri odigrana seta.  Novom pobedom od 3:1 (25:19, 24:26, 25:18, 25:21), naša ekipa je samo učvrstila lidersku poziciju  u Svetskoj ligi .

Srbija je i ovaj meč , kao i sve do sada počela odlično, snažno, sigurno što je već na startu meča donelo značajnu prednost od 8:3 . Uspeo je Iran  u  nastavku seta koliko- toliko da smanji zaostatak na dva poena , ali je Srbija ipak sačuvala prednost i  u završnicu seta je ušla sa prednošću od 21:16 i 23:19 . Bilo je to sasvim dovoljno za mirnu završnicu i 25:20 . U drugom setu timovi su zamenili uloge, tako da je Iran od početaka imao prednost od nekoliko poena (7:3 , 8:5 ) . Imali su izabranici selektora Lozana i prednost od 13:11 , međutim Srbija dolazi do izjednačenja 14:14  . Vodila se potom izjednačena borba sve do rezultata 17:17 , kada su Iranci serijom od 3:0 došli do nove prednosti. Upravo im je ta serija omogućila da prvi stignu do set lopti (24:22 ), srpska ekipa se sjajno borila i uspeva da spasi dve , ali ne i treću koju gosti koriste  za izjednačenje 26 : 24  .  Posle izgubljenog seta , Srbija je odigrala zaista sjajan set u kome nije bilo dileme oko pobednika i u kojem su imali prednost od početka  (4:1 ,8:4) , pa sve do samog kraja . Sigurno je igrala srpska ekipa tokom trećeg seta i u svakom trenutku je imala nekoliko poena razlike. Iran se pri kraju seta približio na 21:17 , ali selektor Grbić pravovremenim tajm-autom pogurao je naš tim ka osvajanju novog seta . Poslednju deonicu obeležila je velika i izjednačena borba tokom čitavog seta. Nijedan tim nije imao prednost veću od dva poena, a meč je praktično odlučen u samom finišu, kada je Srbija od rezultata 21 :21 napravila seriju poena na servis Marka Podraščanina za veliku radost navijača 25:21 .

Uroš Kovačević je još jednom bio najefikasniji sa 19 poena, a odličnu pomoć je imao u vidu Luburiča koji je meč završio sa 18 odnosno Marka Podraščanina koji se zaustavio na 16 poena .  Na drugoj strani najbolji je bio Mahmudi sa 17 poena .

Poslednji vikend Svetske lige odigraće se od 1 – 3 . jula u Teheranu . Pored domaćina Irana , naša ekipa će ukrstiti koplja sa Argentinom i Italijom .

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...