Odbojka: Vizuri maraton u Subotici

Odbojkašice Vizure zabeležile su pobedu u derbi meču petog kola protiv NIS Spartaka i ostale jedina neporažena ekipa u dosadašnjem delu prvenstva. U meču pred oko 600 gledalaca, koji je opravdao sve epitete derbija Vizura je slavila posle velike borbe i pet odigranih sedova. Silovito je Vizura startovala i relativno lako osvojila prvi set rezultatom 25:17 ,ali nakon prvog seta Spartak je uspeo da načini preokret i osvoji naredna dva seta. Posle ubedljivog osvojenog trećeg seta, dolazi do neverovatnog pada u igri Spartak što Vizura koristi da osvoji četvrti set u svoju korist 25:13, a odmah potom su nastavile sa furioznom igrom u petom setu i povele 7:0 gde je bio kraj svim nadanjima Spartaka da mogu da načine novi preokret. Najzaslužnija za novu pobedu Vizure bila je Sara Lozo sa 19 poena, dok je domaće predvodila Sredić Tanja sa 17.
U duelu dva Jedinstva uspešnije je bilo iz Stare Pazove, iako su igrali bez svoje najbolje igračice Marije Jovanović. Železničar je ispustio jedan set, ali je ipak slavio u Kragujevcu protiv Kraguja rezultatom 3:1. Sjajn meč za Lajkovac odigrala je Jovana Jovičić na kraju je se zaustavila na 21 poenu. Zrenjanin je kao domaćin slavio protiv silno pojačanog Dinamo, u kome se očigledno nisu sva pojačanja uklopila.
Na tabeli vodi Vizura sa pet pobeda, dalje slede TENT i NIS Spartak, na četvrtom mestu je Zvezda, dok je fenjer preuzela ekipa Jedinstva iz Užica koji još uvek nemaju nijednu pobedu.