Odbojka: Zvezdi derbi i prvo mesto

Sve utakmice jedanestog kola ostale su u senci velikog derbija između Vojvodine i Crvene zvezde. Meč koji je odigran u Novom Sadu je opravdao sve epitete derbija, bilo je lepih akcija, odbrana, odličnih servisa i pobedu je potpuno zasluženo odnela ekipa Crvene zvezde, rezultatom 3:1. Vojvodina je bolje započela derbi meč i prilično lagano je osvojila prvi set rezultatom 25:22. Nakon provog seta šampionski sastav sa Markane je mnogo bolje zaigrao i odbojkaši Vojvodine nisu imali rešenja za odlične napade gostiju. Zvezda je naredna tri seta bolje otvarala, odmah je stekla zalihu od 4-5 poena prednosti, koju je Vojvodina u samoj završnici trećeg i četvrtog seta uspela da stigne ali nisu jednostavno imali snage za potpuni preokret i oba seta su izgubili na razliku. Najefikasniji u novoj pobedi Crvene zvezde je bio Aleksandar Blagojević sa 25 poena, dok je kod Vojvodine vredan pomena bio samo Vemić sa 14 osvojenih poena.
Odbojkaši Niša su potpuno zasluženo slavili protiv Novog Pazara rezultatom 3:0. Neverovatnu partiju su pružile Nišlije i sasvim zasluženo su potukli do nogu odbojkaše Novog Pazara. To je bila osma pobeda u sezoni Niša i sada imaju sasvim realne šanse da se bore i za drugu poziciju. Inđija je zabeležila još jedan maksimalan poraz od Partizana i polako mogu da pakuju kofere za niži rang , dok sa druge strane Partizan je pobegao na petu poziciju. Ribnica je u najboljoj igri od početka sezone slavila protiv Radničkog 3:0 i ulila nadu svojim navijačima , da mogu do opstanka bez baraža. Konačno je i Ljig odigrao dobar meč , posle male rezultatske krize koja je bila prouzrokovana povredama pojedinih igrača. Osstvarili su Ljižani svoju petu pobedu u prvenstvu, posle poraza u provoj utakmici osmine finala Čelendž kupa.