Olimpijske igre: Srbija upisala još jednu maksimalnu pobedu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je još jednu maksimalnu pobedu na Olimpijskim igrama. U drugom kolu posle samo 72 minuta igre savladana je ekipa Portorika rezultatom 3:0 (29:27, 25:18, 25:20). Srbija je najviše problema imala  u prvom setu, kada su neugodne Portorikanke uspele da nadoknade veliku prednost Srbije od 15:10. U završnici prvog seta Portoriko je uspeo da unese malo nervoze u našu igru, međutim Srbija je ostala smirena i slavila je rezultatom 29:27. U drugom i trećem setu protivnik Srbije je bio u igri do rezultata 10:8, odnosno 17:16, ali baš u tim trenucima Srbija bi napravila nekoliko dobrih akcija, dodala gas i  rešila set u svoju korist. Na kraju sigurnih, ubedljivih i potpuno zasluženih 3:0 za ekipu Zorana Terzića.

Ponovo je u srpskoj ekipi najefikasnija bila Brankica Mihajlović sa 17 poena, a odličnu podršku je imala u Jovani Brakočević koja je meč završila sa 13 osvojenih poena. Srbija će naredni meč igrati 10. avgusta od 20 časova, protiv reprezentacija Amerike.