Pao i Federer, Novak osvojio 50. titulu u karijeri!

Četvrti put u karijeri Novak je šampion Masters turnira u Indijen Velsu!

U dramatičnom finalnom meču „BNP Paribas Open“-a Novak je izuzetnom igrom srušio drugog tenisera sveta, Rodžera Federera (2) rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (5:7), 6:2.

Susret je trajao dva časa i 17 minuta.

Trijumfom u Indijen Velsu, Novak je došao do jubilarne, 50. titule u karijeri.

Fantastičan start meča za prvog tenisera sveta. Ne samo da je tri gema na svoj servis dobio bez izgubljenog poena, već je tokom čitavog prvog seta Novak osvojio svaki poen kada je ubacio prvi servis. Nakon što je u četvrtom gemu propustio jednu brejk loptu, Novak je u šestom iskoristio četvrtu (posle tri vezane) i došao do rezulatskog otcepljenja, 4:2, potom i 5:2. Sa ovom razlikom završen je prvi period igre.

I u drugom setu Novak je nastavio da šalje agresivne duboke lopte na Federerovu stranu i terao Švajcarca na greške. To je donelo rezultat već u trećem gemu kada je Novak oduzeo servis Federeru i poveo sa 2:1, zatim i 3:1. U osmom gemu seta Novak se suočio sa padom u igri, koji je Federer iskoristio da izjednači na 4:4. Set je uveden u neizvestan taj-brejk u kojem je Novak posle prednosti od 4:1 i 5:3 načinio dve vezane dvostruke servis greške i bukvalno poklonio set protivniku.

Novak se kompletno „resetovao“ u odlučujućem setu. Odmah je napravio brejk u drugom gemu, a zatim usled kratke krize dozvolio Federeru da iskoristi petu brejk loptu i vrati se u set, 2:1, pa 2:2. Prvi nosilac je u nastavku pronašao potreban psihološki mir koji mu je doneo dva brejka i novo pobedničko postolje u Indijen Velsu.

Nakon 38 međusobnih susreta protiv Federera, Novak je smanjio vođstvo Švajcarca na 18-20.

Statistika: as poeni (8-6), dvostruke servis greške (5-3), direktni poeni (26-27), neiznuđene greške (35-43).

Nakon uspešne misije odbrane titule u Indijen Velsu, Novak će otputovati u Majami gde ga čeka identičan zadatak – odbrana trofeja i 1000 ATP poena iz 2014. godine.

U prošlogodišnjem finalu srpski teniser je savladao Španca Rafaela Nadala rezultatom 6:3, 6:3.

„Miami Open“ na programu je od 25. marta do 5. aprila.