Pobeda Noleta nad Congom za treće kolo Otvorenog prvenstva Australije

U 40 minuta posle ponoći po lokalnom vremenu Novak je došao do druge ovogodišnje pobede na prvom gren slemu u sezoni.

Srpski teniser je u drugom kolu Australijen Opena sa 6:3, 7:5, 6:4 nadigrao Žoa Vilfreda Congu i zabeležio 17. trijumf u karijeri protiv Francuza.

Prvu rezultatsku prednost u meču napravio je Novak brejkom bez izgubljenog poena u četvrtom gemu (3:1). Conga je već u narednom uzvratio i smanjio na 3:2. Pri servisu Francuza za izjednačenje Novak je iskoristio drugu brejk šansu i ponovo došao do prednosti koja mu je posle ukupno 31 minuta omogućila odlazak na pauzu sa vođstvom od 1:0.

Nakon što je u drugom gemu drugog seta spasio jednu brejk loptu i dve vezane u šestom, Novak je u sedmom oduzeo servis Congi i poveo sa 4:3. Ipak, francuski teniser je pri servisu Novaka za drugi set vratio brejk i izjednačio na 5:5. U jedanaestom gemu odigrao je dvanaest poena, Novak je iskoristio četvrtu brejk loptu i u narednom isti potvrdio za 7:5 posle 54 minuta.

Novak u trećem setu nije dozvolio da mu se ponovi scenario iz prethodna dva. Stigao je do brejka u petom gemu i stečenu prednost čuvao do kraja duela koji je trajao dva časa i četiri minuta.

Statistika: as poeni (12-10), dvostruke servis greške (1-1), direktni poeni (33-30), neiznuđene greške (24-32), broj osvojenih poena (100-79).

Protivnik šestostrukog šampiona u trećem kolu Melburna biće 25. nosilac turnira Denis Šapovalov. Kanadski teniser je u drugom kolu bez izgubljenog seta slavio protiv Japanca Taro Daniela.

Biće to prvi međusobni okršaj dvojice tenisera, a na programu je u subotu.

Izvor: novakdjokovic.com