Pobeda Novaka na startu Mastersa u Rimu

Fotografija: Getty Images

Novak je u utorak popodne obezbedio plasman u osminu finala Masters turnira „Internazionali BNL d’Italia“.

Najbolji teniser sveta je u svom uvodnom meču u Rimu savladao Španca Nikolasa Almagra rezultatom 6:1, 6:7 (5:7), 6:3.

Svega 29 minuta bilo je potrebno Novaku da posle dva brejka prvi set reši u svoju korist rezultatom 6:1. U ovom periodu igre srpski teniser je bio ubedljiv po pitanju direktnih poena (13-3) i minimalno grešio.

Drugi set protekao je bez brejkova. Novak je u taj-brejku vodio sa 5-2, ali je Almagro u nastavku uspeo da veže pet poena i neočekivano set reši u svoju korist, 5-7.

Jedinu brejk šansu u trećem setu Novak je iskoristio u osmom gemu, poveo sa 5:3, a potom na svoj servis potvrdio brejk i trijumfovao.

Meč je trajao dva časa i dva minuta.

Statistika: as poeni (12-10), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (40-29), neiznuđene greške (21-32).

Naredni Noletov rival na putu ka odbrani titule biće bolji iz duela između 14. nosioca, Roberta Bautiste Aguta (Španija) i Tomaza Belučija, kvalifikanta iz Brazila.

Mečevi osmine finala na programu su u četvrtak.

Izvor: novakdjokovic.com