Pobeda Novaka nad Londerom u drugom kolu Otvorenog prvenstva SAD

Najbolji teniser sveta i branilac titule na US Openu uspešno je izašao na kraj i sa drugom preprekom u Njujorku.

U prvom meču večernjeg termina na Artur Eš stadionu Novak je savladao Argentinca Huana Ignasija Londera (ATP #56) rezultatom 6:4, 7:6 (7:3), 6:1.

Meč je trajao dva sata i 15 minuta, a viđeno je čak 14 brejkova.

Londero je prvi došao do brejka u susretu. Iskoristio je drugu brejk loptu u petom gemu i poveo sa 3:2. Novak se vratio već u sledećem gemu nakon što je iskoristio tek šestu brejk loptu. Pri vođstvu od 4:3 srpskom teniseru je ukazana medicinska pomoć zbog bolova u levom ramenu. Tri gema kasnije Novak dolazi do novog brejka koji je posle 48 minuta značio i osvajanje prvog seta rezultatom 6:4.

Prvi nosilac nije dobro ušao u drugi set. Dozvolio je Argentincu da mu dva puta oduzme servis i povede sa 3:0. Ovde je ponovo započeo preokret i sa pet gemova u nizu došao do 5:3 i servisa za set. Uspeo je Argentinac da zaustavi Novaka u toj nameri, dođe do novog brejka i izjednači na 5:5. Sigurnom igrom u taj-brejku Srbin je stigao do 7:3 i približio se na set od plasmana u naredno kolo.

Prva tri gema trećeg seta bili su brejkovi. Prevagnuo je Novak, a potom u petom gemu stekao nedostižnu prednost.

„Želim da čestitam mom protivniku na sjajnom takmičarskom duhu. Odigrali smo odličan duel. Iako je pobeda maksimalnim rezultatom, bio je ovo težak meč. Bolove u ramenu vučem neko vreme. Nije lako, razmišljate o bolu, ali morate da nađete način da ne mislite o tome, već da iskoristite sve šanse koje se ukažu. Bitno je ostati pozitivan u najtežim trenucima“, rekao je Novak u intervjuu nakon susreta.

Statistika: as poeni (7-6), dvostruke servis greške (8-5), direktni poeni (35-24), neiznuđene greške (35-43), broj osvojenih poena (102-82).

Zbog kiše koja je padala ceo dan u Njujorku, Novak će ime rivala u trećem kolu saznati u četvrtak uveče. Jedno je sigurno, biće to ili srpski derbi protiv Dušana Lajovića (27) ili drugi okršaj sa domaćim teniserom Denisom Kudlom (koji je u prvom kolu eliminisao našeg Janka Tipsarevića).

Fotografija: Profimedia

Izvor: novakdjokovic.com