Pobeda Novaka u 2. kolu Indijen Velsa

Nole, iw2016_04

Najbolji teniser sveta uspeo je da nadoknadi set zaostatka i plasira se u treće kolo „BNP Paribas Open“-a.

U svom uvodnom meču na prvom Mastersu u sezoni Novak je bio bolji od 22-godišnjeg Amerikanca Bjorna Fratanđela (#149) rezultatom 2:6, 6:1, 6:2.

Susret je trajao jedan čas i 45 minuta.

Novak je rezervisano ušao u meč ne pružajući ni trećinu od svojih mogućnosti. Tokom 34 minuta načinio je 18 neiznuđenih grešaka i dozvolio motivisanom rivalu da mu dva puta oduzme servis (2:6).

Da nema povoda za zabrinutost srpski teniser je pokazao već u drugom setu. Sada je on bio taj koji je načinio dva brejka i posle 6:1 došao do izjednačenja.

Juniorski šampion Rolan Garosa pružio je kvalitetnu igru i u trećem setu. Na Novakov brejk u uvodnom gemu odgovorio je ribrejkom u predstojećem. Ipak, četvorostruki šampion je u petom gemu došao do brejka odluke i meč bez veće tenzije priveo kraju rezultatom 6:2.

Statistika: as poeni (8-2), dvostruke servis greške (3-4), direktni poeni (22-13), neiznuđene greške (33-35).

Noletov sledeći protivnik na putu ka odbrani titule u Indijen Velsu biće Filip Kolšrajber, 27. nosilac turnira.

Nemački teniser je u drugom kolu eliminisao Denisa Kudlu rezultatom 6:0, 6:1, a protiv Novaka je uspeo da zabeleži samo jednu pobedu u osam međusobnih duela.