Rolan Garos: Nole preko Ramosa Vinjolasa do četvrtfinala!

Trijumfom protiv Alberta Ramosa Vinjolasa (Španija, 19) rezultatom 7:6 (7:5), 6:1, 6:3, Nole je izborio učešće u svom osmom uzastopnom četvrtfinalu Rolan Garosa.

Meč osmine finala drugog gren slema sezone trajao je dva sata i 27 minuta, nakon kojih se srpski teniser približio na tri koraka od odbrane prošlogodišnje titule.

Novak nije na najbolji način ušao u duel. U prvom gemu je pretrpeo brejk i bio na pragu da još jednom izgubi servis. Ipak, uspeo je da se izvuče iz neugodne situacije, a zatim izjednači na 2:2. Ramos Vinjolas je u nastavku ponovo profitirao na Novakov servis i poveo. Vratio se drugi nosilac u osmom gemu, a potom prvi put u duelu stigao i do vođstva (5:4). Prva četiri poena taj-brejka protekla su u znaku Novaka koji je sa dva mini brejka došao do 4:0. Tu prednost nije uspeo da sačuva s obzirom da je Španac vezao četiri naredna poena i izjednačio. Mini brejkom u samoj završnici Novak je stavio tačku na prvi set koji je trajao čak 73 minuta.

Koliko je uvodni set bio dramatičan, toliko je drugi bio „relaksirajući“. Tri brejka pripala su Novaku za ekspresnih 6:1 posle 30 minuta.

Novak je nastavio da diktira ritam u trećem setu. Najpre je napravio brejk, potom pretrpeo gubitak servisa, da bi se rezultatski ponovo otcepio u šestom gemu, što je bilo dovoljno da se četvrti zadatak u prestonici Francuske privede kraju.

Statistika: as poeni (3-3), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (34-28), neiznuđene greške (30-37), broj osvojenih poena (111-87).

Sledeći teniser na Novakovom putu u Parizu je Austrijanac Dominik Tim (6), koji je u četvrtom kolu izgubio samo pet gemova protiv Horacija Zebaljosa (6:1, 6:3, 6:1).

Novak je dobio svih pet dosadašnjih susreta protiv Tima. Poslednji put su se sastali u polufinalu nedavno završenog Masters turnira u Rimu kada je drugi teniser sveta slavio ubedljivim rezultatom – 6:1, 6:0.

Mečevi četvrtfinala Novakove polovine žreba na programu su u utorak.