Rolan Garos: Novak prejak za Souzu (6:1, 6:2, 6:4)

nole, start Rolan Garos

Drugi Gren Slem sezone na najbolji mogući način počeo je za Noleta.

Srpski teniser, drugi nosilac u Parizu, u prvom kolu Rolan Garosa eliminisao je bez izgubljenog seta Žoaoa Souzu (44. na svetu) rezultatom 6:1, 6:2, 6:4.

Duel na terenu Filip Šatrije trajao je jedan čas i 50 minuta, većim delom se igrao po slaboj kiši, a jednom je bio i prekidan.

Po očekivanju, Novak je dominirao na terenu od prvog do poslednjeg poena dopustivši svom rivalu tri brejka. Sa druge strane, Srbin je čak osam puta oduzeo servis dve godine mlađem Portugalcu.

Za svega 19 minuta Novak je napravio dva brejka i poveo sa 4:0. U sledećem gemu Souza je po prvi put uspeo da oduzme servis Novaku, nakon čega je usledila jednočasovna pauza zbog kiše u prestonici Francuske. Po povratku na teren, srpski teniser je odmah odgovorio novim brejkom, a potom i došao do prvog seta (6:1).

Drugi set trajao je nešto duže od uvodnog (38 minuta), a Novak je brejkovima u petom i sedmom gemu obezbedio vođstvo od 2:0.

Nastavio je Novak sa rutinskom igrom i u trećem setu. U trećem i petom gemu bio je siguran na servis protivnika i poveo sa 4:1. Usledila je serija brejkova u okviru koje su dva pripala Souzi a jedan Novaku. To nije bilo dovoljno Portugalcu da ozbiljnije pripreti drugom teniseru sveta koji je osvajanjem desetog gema stavio tačku na susret (6:4).

Statistika meča: as poeni (9-0), dvostruke servis greške (3-2), direktni poeni (40-16), neiznuđene greške (33-23), broj osvojenih poena (99-71).

Domaći teniser Žeremi Šardi biće Novakov rival u drugom kolu Otvorenog prvenstva Francuske.

Šardi, 42. na ATP listi, na startu turnira je pobedio Španca Daniela Himena-Travera sa 3:0.

Novak se osam puta do sada sastajao sa Šardijem i u svih osam susreta ubedljivo trijumfovao.