Rukomet: Sivački „panteri“ novi članovi Prve lige Srbije

Najveći uspeh sivačkog rukometa, ostvaren je u smiraj avgustovske večeri, kada su rukometaši RK „Sivac 69“, hrabro izašli na megdan favorizovanoj ekipi RK „Apatin“ i neverovatnom borbenošću, uspeli da dođu do fantastičnog uspeha. Viđena je gladijatorska borba, a preko 500 gledalaca u somborskoj hali „Mostonga“, uživalo je u sjajnoj i neizvesnoj utakmici. Na kraju RK „Apatin“-RK „Sivac 69“ 22:23 (7:8)

Baraž meč za popunu Prve lige Srbije „Sever“, odigran je između ekipa Sivca i Apatina. Obe ekipe su još uvek u fazi priprema za predstojeću sezonu, a duel na jedan meč, bolje je iskoristila ekipa iz Sivca. Kraću klupu i nedostatak fizičke spreme u ovom momentu u odnosu na protivnika, rukometaši iz Sivca su nadomestili srčanošću i izgaranjem na terenu bukvalno do poslednje sekunde. Više od svih su se istakli, igrač utakmice, golman RK „Sivac“ Luka Gluščević koji je sakupio 20 odbrana i bio nepremostiva prepreka za napadače Apatina, kao i Vito Kalić, sjajni bombarder sa desne strane sivačkog napada sa 8 pogodaka, a svoj pečat pobedi dali su iskusni kapiten Ljubomir Lola Vučinić sa 6 pogodaka i mlada nada vojvođanskog rukometa, Dušan Furtula sa 4 pogotka, od kojih je poslednji i presudio pobednika.

Meč su otvorile čvrste odbrane sa obe strane, pa je rezultat u 7. minutu utakmice glasio 1:1. Nastavila se rezultatska klackalica na mali broj golova, pa je u 15. minutu semafor pokazivao 3:3. Posle vođstva za 4:3 Apatinaca, „panteri“ iz Sivca su pojačali gas i došli do vođstva od 8:6 sa prilikom da se povede i sa tri gola, ali neiskorišćen zicer na jednoj strani, kažnjen je na drugoj, pa su na poluvreme otišli sa golom prednosti.

Drugo poluvreme je otvoreno sjajnom igrom Sivca u oba pravca, te su bravure golmana Gluščevića i „bombe“ Kalića, ispisale na semaforu RK „Apatin“- RK „Sivac 69“ 9:14. Od tog momenta dolazi do pada u igri Sivčana, a viša brzina u koju su ubacili igrači „domaćina“, doprinosi rezultatskom poravnanju. U poslednjih 15 minuta viđena je rovovska borba za svaku loptu i rezultatska neizvesnost do poslednjih sekundi. Apatinci su u poslednja dva minuta ušli sa golom prednosti, ali sjajna odbrana Sivčana na čelu sa stamenim Ćujićem, nije dozvolila više golova, a mladi Furtula je manirom velikih asova, svojim četvrtim, a sivačkim 23. golom presudio u korist svoje ekipe.

Poslednji zvuk sirene u hali označio je početak velikog slavlja igrača i navijača ekipe iz Sivca, koji su poprište bitke napustili uzdignuta čela. Ekipi RK „Apatin“ ostaje da kroz takmičenje u Drugoj ligi Srbije, pokuša da se ponovo domogne prvoligaškog statusa, a novi prvoligaš RK „Sivac 69“ će pokušati da oprobanim receptom i sa još jačim snagama kad se ekipi priključi još nekoliko igrača koji su sinoć nedostajali, potvrdi da ovaj uspeh nikako nije plod slučajnosti.