Rukomet: Sivački „Panteri“ pišu istoriju – Pokazivač

RK Sivac 69
RK Sivac 69

Rukometaši Sivca, predvođeni sjajnim Kalićem, deklasirali dugogodišnjeg prvoligaša iz Mokrina na startu Prve lige Srbije, Sivac 69 – Crvena zvezda 38:22

Mali klub velikog srca nastavlja da živi svoj san. Posle manje od mesec dana nakon velike baraž pobede protiv Apatina, rukometaši RK Sivac 69, pobedili su jakog i stabilnog ligaša iz Mokrina na veoma ubedljiv način, prikazavši pre svega čvrstu igru u odbrani, ali i spektakl u napadu razornim projektilima bekovskog para Beslaća i Kalića, kao i ubitačnim kontrama Boškovića, za koje gosti nisu imali rešenje.

Pred većinskom publikom iz Sivca, rukometaši domaćina iako ove polusezone u Crvenki nastupaju, jer je izgradnja hale u Sivcu u toku, nisu se uplašili protivnika i krenuli su silovito od starta. Odlika ove ekipe je svakako granitna odbrana predvođena Ćujićem, Vučinićem i Jokićem, ali i sjajnim Gluščevićem na golu i to je doprinelo ubitačnim startom utakmice i vođstvom od 4:0. Tek nakon tajm-auta gostujućeg trenera, Crvena zvezda se trgla i postigla prvi gol u 7. minutu. Nastavljena je igra gol za gol, pa je rezultatska klackalica nastavljena sa vođstvom Sivčana od dva do četiri gola razlike. Prvo osetnije vođstvo bilo je u 19. minutu od 12:6 za domaćina, da bi dva minuta kasnije pisalo i 14:7. Najveće vođstvo je dostignuto u 28. minutu, a da tako ostane i na poluvremenu pobrinuo se golman Sivca, Kosanović odbranivši penal za konačnih 17:10 u 30. minutu.

Da bi se svaka nedoumica oko konačnog ishoda otklonila, sivački rukometaši su se pobrinuli od starta drugog poluvremena, pa je rezultat u 37. minutu dostigao prvi put 11 golova razlike, 23:12. Gosti se nisu predavali, pokušavali su da se vrate u igru, ali danas je to jednostavno bilo nemoguće. Razlika u korist „Pantera“ je rasla iz minuta u minut, a igra je dobila na lepršavosti, pa su sevale kontre Boškovića, a publika je bačena u delirijum fenomenalnim cepelinom koji je u 53. minutu pogotkom završio sjajni Kalić. U poslednjih pet minuta, mladi, ali sjajni trenerski mag ekipe Sivca, Branko Žeželj, u igru je poslao igrače koji su imali manju minutažu, ali se to u igri nije osetilo, pa je konačan rezultat ostao zapisan na semaforu, 38:22.

Više od ostalih su se istakli po golovima Kalić i Bošković sa po 10 pogodaka, a u stopu ih je pratio Beslać sa 8 golova. Na golu je bio sjajni Gluščević koji je sakupio 15 odbrana, ali ono što je ostavilo najjači utisak kod svih koji su gledali današnju utakmicu je neverovatno zalaganje svih koji su izašli na teren i sjajna energija ekipe. Kod gostiju je Dimić postigao 5, a Nedeljkov i Terek po 4 pogotka, što je bilo isuviše malo za nešto više protiv raspoloženog domaćina. Ekipa Sivca sledeće nedelje gostuje u Žablju i nesumnjamo da i tamo odlaze sa najvišim ambicijama. Nakon ne mnogo lepih stvari u srpskom rukometu poslednjih godina, ova romantična ekipa sa severa Bačke, svakako predstavlja osveženje u ovom sportu.