Rutinska pobeda Noleta u prvom kolu Monte Karla

Posle samo 56 minuta igre i jednog izgubljenog gema Novak je stigao do prve ovogodišnje pobede na šljaci.

Srpski teniser je u prvom kolu „Rolex Monte-Carlo Masters“-a rezultatom 6:0, 6:1 savladao sunarodnika Dušana Lajovića (kvalifikant) i tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza u 2018. godini.

Prvi set trajao je svega 22 minuta tokom kojih je Novak posle tri brejka došao do 6:0. Poslednji put set sa nulom je dobio na prošlogodišnjem Mastersu u Rimu.

U drugom setu deveti nosilac nije dozvolio Lajoviću da se vrati, odigrao je najlepše poene kada je bilo najpotrebnije i lagano priveo kraju prvi zadatak u prestonici Monaka.

Statistika: as poeni (1-0), dvostruke servis greške (2-1), direktni poeni (19-4), neiznuđene greške (16-19).

Nole će u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu (sreda) igrati protiv Hrvata Borne Ćorića (ATP #39), koji je u uvodnom meču bio bolji od Žilijena Benetoa rezultatom 6:2, 6:3.

Srpski i hrvatski teniser jedini put su odmerili snage u drugom kolu Madrida pre dve godine, kada je Novak trijumfovao bez izgubljenog seta.

Izvor: novakdjokovic.com